ارزیابی پوسچر به روش ROSA

ارزیابی سریع پوسچرهای کاری

ارزیابی سریع پوسچرهای کاری

در مشاغل مختلف بسیاری از کارگران به دلایل بروز اختلالات اسکلتی-عضلانی در مراحل مختلف کاری دچار غیبت کاری می شوند که هم باعث آسیب بدنی به کارگران و هم باعث خسارات مالی به صاحبان کار می شود. پوسچرهای نامناسب از جمله عامل مهم در بروز کمردرد و ایجاد مشکلات اختلالات اسکلتی – عضلانی می باشد که در محیط کار با ارزیابی های پوسچر و شناسایی پوسچرهای خطرناک و انجام اقدامات کنترلی از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

بر اساس آماری که در سال 92 اعلام شد 38% عوامل های زیان آور محیط کار مربوط به بخش ارگونومی می باشد پس لازم است که ما به فکر باشیم و حتما پوسچرهای نامناسب را کاهش و حذف کنیم.

ارزیابی پوسچرهای کاری بسیار آسان و به صرفه است که با دادن امتیاز به بخش های مختلف بدن انجام می شود.

در این بخش فایلی را برای کاربران تهیه کردیم که با روش های OWAS , RULA, REBA, ROSA و SNOOK در کوتاهترین زمان می توان ارزیابی را انجام داد و پوسچرهای مطلوب و نامطلوب را تعیین کرد. همچنین روش های حمل دستی بار (MMH), کشیدن و هل دادن به صورت خلاصه و مفید توضیح داده شده اند.

همه این اموزش ها در 76 اسلاید تهیه و تنظیم شده است که به صورت مستقیم می توانید دانلود کنید.

هر گونه مشکل یا سوالی در این رابطه داشتید بیان کنید تا بررسی شوند.

اگر احساس می کنید اطلاعات بیشتری در زمینه ارزیابی پوسچر نیاز دارید به بخش بانک ارگونومی مراجعه کنید.

ارزیابی سریع پوسچرهای کاری
رتبه 4 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید