پروژه ایمنی در بیمارستان

کمک های اولیه در محیط کار

کمک های اولیه در محیط کار

First Aid in the Workplace

کلمات کلیدی: تعریف کمک های اولیه, راهنمایی های عمومی برای انجام کمک های اولیه, کمک های اولیه در زخم ها و خون ریزی ها, شکستگی ها و در رفتگی ها, سوختگی ها, سرمازدگی, گرمازدگی, برق گرفتگی, خفگی در آب, مسمومیت ها, شوک, ورود اجسام خارجی در بدن, پاسمان و بانداژ, تنفس مصنوعی و شیوه های مختلف آن, اصول و نخوه انجام حمل و نقل بیمار در مواقع اوژانس

تعریف کمک های اولیه

کمک های اولیه عبارتست از کاربرد ماهرانه اصول پذیرفته شده درمانی به هنگام وقوع یک سانحه یا بدحال شدن ناگهانی, با استفاده از امکانات و وسایلی که در ن زمان در دسترس وجود دارد. کمک های اولیه در حقیقت روشهای درمانی تایید شده ای هستند که در مورد شخص مصدوم تا رسیدن پزشک با انتقال به بیمارستان (اگر لازم باشد) اجرا می شود.

داشتن معلومات درباره کمک های اولیه مسئولیتی است همگانی که نه تنها جان افراد را نجات می دهد و از بروز عوارض ناشی از صدمات و جراحات جلوگیری میکند, بلکه موجب می شود تا روشی منظم در مقابله با اولویت های درمانی آنها انتخاب شود تا حداکثر خدمات ممکن, برای حداکثر افراد امکان پذیر گردد.

راهنمایی های عمومی برای انجام کمک هاهی اولیه:

بعنوان فردی که کمک های اولیه انجام می دهید, ممکن است با موقعیت های دشوار روبرو شوید, تصمیمات و اقدامات شما ممکن است برحسب شرایطی که موجب بروز حوادث ناگهانی شده اند, برحسب عده افراد مبتلا یا درگیر در حادثه, محیط حادثه, فراهم یودن یا نبودن تجهیزات و نیز وسایل زخم بندی فوری و امکان یاری گرفتن از دیگران, تغییر کند. باید انچه را که درباره کمکهای اولیه اموخته اید, با شرایط موجود سازش دهید و یا برحسب موقعیت, از یک روش ابتکاری استفاده کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

حتما بخوانید:

⇐ دانلود کتاب کمک های اولیه

کمک های اولیه در محیط کار
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید