ارگونومی در توانبخشی افراد

جایگاه ارگونومی در توانبخشی

جایگاه ارگونومی در توانبخشی

Ergonomics place in rehabilitation

در جهان صنعتی امروزه بسیاری از کارگران و کارکنان ناچارند خود را با شایط مناسبی که محیط و ابزار مورد استفاده بر آنها تحمیل می کنند منطبق و مناسب سازند و با محدودیتهای ایجاد شده به گونه ای کنار آیند. پیامد چنین مصالحه ای می تواند بسیار وخیم بوده و بر زنگی فرد, تندرسی, ایمنی و فرآوری وی اثر نامطلوب داشته باشد. در چنین وضعیتی انسان از نظرر جسمانی یا روانی با نوع کار و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می دهد و یا در محیطی که زندگی کرده یا به کار می پردازد تناسبی ندارد.

نبود تناسب جسمی, ناراحتی های جسمانی را سبب می شود که از آن جمله می توان بعنوان عوارض اسکلتی – عضلانی که از دسته شایعترین عوارض ناشی از کار در جوامع هستند اشاره کرد و نبود تطابق روانی نیز مشکلات خاصی را برای فرد ایجاد می کند که عوارض جسمانی – روانی از جمله انهاست و در مورد نبود تناسب و تطابق باعث ناراحتی و بیماری و پیامد نهایی ان کاهش بهره وری است.

موضوعات:

  • مقدمه
  • افراد ناتوان
  • ارگونومی و توانبخشی
  • ارگونومی و برابری فرصتها
  • ارگونومی و توانبخشی کوششهای مکمل
  • ارگونومی برای یک فرد, مهندسی توان بخشی یا تکنولوژی توان بخشی

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

جایگاه ارگونومی در توانبخشی
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید