ایمنی اسیدها و بازهای خورنده

مسمومیت ناشی از گازها و بخارات

مسمومیت ناشی از گازها و بخارات

Toxicity of gases and vapors

کلمات کلیدی: طبقه بندی گازهای و بخارات, گازهای محرک, گازهای خفه کننده, گازهای سمی, گازهای اشک آور

به طور کلی گاز به ماده ای اطلاق می شود که در بالای حرارت بحرانی خود قرار دارد و بخار به ماده ای گفته می شود که در حالت گازی, در زیر حرارت بحرانی است. بدیت ترتیب اصطلاح «گاز» به هر جسمی که در حرارت 25 درجه سانتی گراد و فشار 760 میلی متر جیوه به صورت گاز وجود داشته یا وجود پیدا کند, اطلاق می گردد و به همین نحو هم اصطلاح «بخار» به حالت گازی ماده ای که در حرارت 25 درجه سانتیگراد و 760 میلی متر جیوه فشار معمولا مایع و یا جامد است داده می شود.

گازها تعدادشان بسیار زیا و عده ای از انها در بعضی از تولیدات صنعتی به مقدار قابل ملاحظه ای به مصرف می رسند و برخی نیز در اثر فعل و انفعالات شیمیایی در موقع تهیه عده ای از مواد تولید می گردند. اغلب گازها دارای بوی نافذ بوده و به مقدار ناچیزی پس از انتشار قابل تشخیص می باشند.

بعضی از انها دارای رنگ های خاصی بوده و در غلظت های معین این رنگ را می توان تمیز داد. چنانچه رنگ کلر سبز و بوی نافذ و خفه کننده است. رنگ اکسید ازت زرد خرمایی و محرک و سرفه اور است. بخارات برم نیز قهوه ای خرمایی و خفه کننده می باشد.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *