تاثیر میز و صندلی در نشستن

تاثیر میز و صندلی قابل تنظیم بر وضعیت نشستن

تاثیر میز و صندلی قابل تنظیم بر وضعیت نشستن

Table and chairs, adjustable impact on posture

به کمک ثبت مداوم وضعیت های مختلف تنه و سر, تحقیقی به منظور بررسی تاثیر میزهای دفتری اراسموس ( میز تحریری که 10 درجه به طرف جلو شیب دارد) بر روی وضعیت نشستن با استفاده از میز و صندلی قابل تنظیم انجام شد.

وضعیت بدنی فردی که عمل خواندن و نوشتن را در پشت میز دفتری اراسموس انجام می دهد مستقیم تر از شخصی است که همان کار را بدون وجود مسز تحریر مورد نظر انجام می دهد. این موضوع هم برای وضعیت تنه و هم سر صدق می کند. میانگین خمش تنه هنگام استفاده از میز تحریر مورد نظر از 26 درجه به 18.2 درجه کاهش می یابد. نیروی که در اثر جاذبه زمین وارد می شود متناسب است با سینوس زاویه, بنابراین تغییر زاویه باعث کاهش میانگین نیروی وارده به کمر در مهره های S1-L5 به میزان 29% کاهش یافت و در نتیجه موجب گشت که متوسط نیروی وارده به مهره های C1T1 به میزان 21% کاهش می یابد. بیشترین کاهش مشاهده شده 51 % بود. میزان حمیدگی به پهلو در کمر, هنگام استفاده از میز تحریر مورد نظر کمتر بود. وضعیت بدنی افراد مورد مطالعه در هنگام نوشتن در پشت میز تحریر مورد نظر ( باشیب 10 درجه به طرف جلو) مستقیم تر از زمانی بود که از میز تحریر با سطح افقی استفاده می کردند.

تفاوت های قابل توجیهی بین وضعیت های بدنی افراد تحت مطالعه مشاهده شد. تغییرات وضعیت بدنی که در اثر استفاده از میز تحریر مورد نظر ایجاد شده بود نیز برای هر فرد تفاوت های قابل ملاحظه ای نشان می داد.

موضوعات:

  • مقدمه
  • انتخاب افراد
  • روش ها و وسایل
  • امار
  • نتایج
  • بحث
  • نتیجه گیری

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

تاثیر میز و صندلی قابل تنظیم بر وضعیت نشستن
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید