نکات ایمنی دستگاه خرد کن

ایمنی در درودگری

ایمنی در درودگری

Safety in woodwork

هر کارگری که مسول کار ماشین الات درودگری است باید دارای اطلاعات فنی کافی در حرفه و کار خود بوده و سالها تجربه آموخته باشد.کارگری که شناسایی کامل بطرز کار با ماشین درودگری ندارد و با آن کار نکرده است نباید پشت ماشین های درودگری بکار مشغول شود. چه بسا اتفاق افتاده که کارگری از قسمت های دیگر کارگاه با یک قطعه چوب داخل کارگاه درودگری شده و برای اره کردن توب پای دستگاه اره رفته آنرا به کار انداخته است, اما به دلیل نداشتن آشنایی با طرز کار ماشین و ندانستن طریقه ی صحیح در دست گرفتن قطعه کار و هدایت آن به سمت تیغه ی ماشین انگشتانش قطع گردیده است.

کسانی که با ماشین درود گری کار می کنند و باید تمرین و تجربه کافی در کار با این قبیل ماشین ها را داشته باشند. کارگر درودگر باید هنگام کار با ماشین دقت و تمرکز فکری داشتهه باشد. چون حواس پرتی و خستگی می تواند موجب بروز حوادث شود.

موضوعات بیان شده در مقاله پیوست شده به شرح زیر می باشد:

  • مقررات عمومی در کار با ماشین های درودگری
  • وسایل حفاظتی در ماشین های درودگری
  • دستگاهای برش چوب (ماشین اره گرد, ماشین اره تسمه ای, ماشین اره زنجیری) ماشین های تراش چوب (ماشین کف رنده, ماشین کندگی, ماشین فرز, ماشین چند کاره )
  • حفاظت هنگام کار با اره ی دوار رو میزی
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید


مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *