اختلالات اسکلتی – ماهیچه ای ناشی از کار (WMSDs)

اثرات سوء حرفه بر سلامت انسان

اثرات سوء حرفه بر سلامت انسان

Professional adverse effects on human health

در دنیای امروز انسان ها مجبورند در تلاش معاش با مشکلات گوناگون دست و پنجه نرم کرده و خطرات فراوانی را به جان بخرند, تن به سموم جانگداز سپرده و مضرات اشعه مرگ زا یا حرارت ها و یا برودتها فوق العاده را تحمل نمایند.

گاهی شرایط محل کار به اندازه ای سخت و ناگوار است که اگر دانش بشری کمک نکرده و مشکلات را هموار نسازد نه تنها کار و فعالیت بلکه حیات هم در ان شرایط غیر ممکن می گردد. کار و فعالیت زیر اقیانوس ها تحت چندین اتمسفر فشار یا در برابر کوره های گداخته با صدها درجه حرارت همانقدر مشکل و جا نفرساست که در سرماهای قطبی یا در ارتفاعات کم فشار.

با هر کشفی که نصیب انسان می گردد مشکلاتی نیز زاینده می شود که در بعضی موارد سلامتی انسان را به خطر می اندازد. گوناگونی کار و پیشه که خود ناشی از پیشرفت علم و تکنولوژی است تعداد عوامل تهدید کننده سلامتی را افزایش داده است در نتیجه به تعداد بیماری های شغلی و مخاطرات حرفه ای روز به روز افزوده می شود که نمونه های از ان را یاد اور می شویم.

کارگری که در واحد صنعتی با جیوه و سرب در اثر استنشاق گرد و غبار یا گازهای معدنی دچار بیماری ریوی شود. کشاورز از طریق تماس با سموم نباتی ممکن است خود را بیمار سازد.

یک پیشه ورد از راه خرید و فروش یک ماده شیمیایی و تماس مداوم با آن ماده ممکن است سلامتی خود را به خطر اندازد و یا به یک بیماری پوستی یا داخلی دچار شود.

ادامه مطلب را دانلود فایل پیوستی مشاهده فرمایید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

لینک مرتبط:

اثرهای فشار جو بر سلامتی انسان

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *