سموم صنعتی گازها

مسمومیت ناشی از فلزات حلم سرشت و دل پیشه

مسمومیت های ناشی از فلزات حلم سرشت و دل پیشه

Poisoning caused by metals

کلمات کلیدی: آرسنیک, آهن, انتی موان, آلومینیوم, اورانیوم, بریلیوم, جیوه, روی, سرب, قلع, کبالت, کروم, کادمیوم, مولیبدن, منگنز, مس, نیکل

در کارخانجات صنعتی و محیط هایی که فلزات بصورت خالص و یا ترکیبات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند کارگران در معرض گردو بخار انها بوده و در صورت عدم استفاده از وسایل حفاظتی دچار مسمومیت های شغلی می گردند.

در این قسمت به شرح اثرات زیان اور فلزاتی چون آرسنیک, آهن, انتی موان, آلومینیوم, اورانیوم, بریلیوم, جیوه, روی, سرب, قلع, کبالت, کروم, کادمیوم, مولیبدن, منگنز, مس و نیکل پداخته و حداکثر مجاز هر یک از انها را در محیط های کار یاد آور خواهیم شد.

آرسنیک

ارسنیک معمولا به صورت خود فلز دیده نمی شود و بیشتر به صورت تری اکسید و یا پنتا اکسید ارسنیک یافت می گردد. ترکیبات ارسنیک در تعداد زیادی از مواد که در صنعت مصرف دارند وارد می شوند و مصارف عمده ای بصورت علف کش و حشره کش و غیره دارند.

ترکیبات ارسنیک اغلب به صورت خودکشی استعمال می شود اما مسمومیت با آن به صورت مسمومیت های اتفاقی از نوشیدن موادی که دارای ترکیبات ارسنیکی هستند زیاد اتفاق می افتد.

اینگونه حوادث بیشتر مواقعی اتفاق می افتد که مایعاتی که دارای ارسنیک هستند در بطری های نوشابه های غیر الکلی و یا شیشه های آبجو ریخته شده اند بدون انکه برچسب اصلی از شیشه برداشته شده باشد.

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

Antimony, arsenic, aluminum, iron, uranium, beryllium, mercury, cadmium, chromium, cobalt, molybdenum, manganese, copper, zinc, lead and tin

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *