محاسبه ظرفیت انجام کار

اندازه گیری ظرفیت انجام کار

اندازه گیری ظرفیت انجام کار

Measuring the capacity to do work

کار و انسان دو جز جدایی ناپذیر هستی اند که باید به گونه ای متناسب با یکدیگر برنامه ریزی شوند. نبود تطابق و تناسب میان توانمندی های انسان و نوع کاری که او انجام می دهد یا مسئولیتی که بر عهده ی وی نهاده می شود, سبب بروز مسائل و مشکلات بسیاری می شود که از ان جمله می توان به بروز اسیب های شغلی نظیر ناراحتی های استخوانی – عضلانی و پایین بودن بهره وری نیروی کار اشاره کرد.

بای جلوگیری از این گونه مسائل و تامین تندرستی نیروی کار, ارگونومی بعنوان راه کاری کار امد به یاری انسان می شتابد. ارگونومی ارتباط متقابل انسان, محیط, ماشین و ابزار را واکاوی می کند و در پی بهینه کردن تناسب انها با یکدیگر است. در ارگونومی ویژگی های انسانی که شامل ویژگی های کالبد شناختی, فیزیولوژیک و روانشناختی هستند, مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. به طور کلی می توان گفت که فشار های عصبی یا عامل زیان بار ارگونومی هنگامی وجود دارد که نیازمندی های شغلی از توانمندی ها و قابلیت های فردی تجاوز کند و از این رو بعنوان یک راهکار همیشه  باید تلاش کرد که توانایی ها و قابلیت ها از نیازمندی های شغلی پیشی گیرد و بر آن توفیق داشته باشند.

موضوعات:

  • مقدمه

  • روشهای اندازه گیری و تعیین بیشترین ظرفیت انجام کار ( رو ش مستقیم, روش غیر مستقیم, استفاده از نموگرام آستراند,محاسبه ظرفیت انجام کار با استفاده از VO2-max)

  • پژوهش های انجام شده در ایران

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
اندازه گیری ظرفیت انجام کار
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید