تماس با خطوط برق هوایی

دانلود پیش نویس کتاب ایمنی برق

دانلود پیش نویس کتاب ایمنی برق

مقدمه

صنعت برق بعنوان زیربنایی ترین صنعت در دنیا همه روزه شامل پیشرفت ها و نوآوری هایی در زمینه های مختلف می باشد. در دنیا صنعت و تکنیک امروز بشر از وسایل و تجهیزاتی استفاده می کند که خود به صورت بالقوه خطر جدی به حساب می آیند از این میان نیروی الکتریسیته که اساس گردش چرخ صنعت و عوامل حرکت دنیای امروزی است بعنوان یکی از مهمترین اختراعات بشری, خطرات بزرگ و مهمی را نیز برای انسان به وجود آورده است. برای جلوگیری این خطر بالفعل, طراحی ها, آموزش ها و تدابیر وسیعی در دنیا صورت گرفته است زیرا اگرچه این نیرو عوامل خطرناکی می تواند بشد ولی چاره کار ترک استفاده از ان نیست. خطراتی که از این نیرو تحت عنوان مخاطرات الکتریکی بر بدن انسان شرح داده خواهد شد.

با توجه به افزایش حوادث ناشی از برق در چند سال اخیر در استان و کاهش اعتبار و برآورد جامعه مهندسی برق منطقه به لحاظ ایمنی در این جزوه سعی شده است در برق به شکل قابل مملوس تری نسبت به سایر منابع موجود در این زمینه ارایه گردد تا دانشجویان بتوانند ایمنی را به صورت عمیق و مفیدتر فرا گیرند.

فهرست مطالب گفته شده در کتاب:

  • مقدمه
  • فصل 1: مقدمه ای بر ایمنی
  • فصل 2: تاریخچه ایمنی, حفاظت و بهداشت کار
  • فصل 3: برق گرفتگی و خطرات ناشی از آن
  • فصل 4: حفاظت در مقابل برق گرفتگی
  • فصل 5: کمک های اولیه در برق گرفتگی
  • فصل 6: آتش سوزی

لینک های مفید:

همه چیز دربازه ایمنی برق

چک لیست کامل ایمنی برق

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید:

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *