کاربرد آمار و اطلاعات در ایمنی

کاربرد آمار و اطلاعات در ایمنی

عنوان

کاربرد آمار و اطلاعات در ایمنی

موضوعات:

  • کاربرد آمار و اطلاعات در ایمنی

  • سوانح چگونه رخ می دهند

  • جمع اوری اطلاعات در یک سانحه

  • روش دیگر بررسی سوانح

کاربرد آمار و اطلاعات در امور ایمنی

وقتی حوادث و سوانح بطور متناوب در یک محیط یا یک سازمان اتفاق بیفتد٬ تهیه امار و اطلاعات و استفاده از روش های امری و بررسی آسانتر می شود و اگر کوشش مناسبی انجام شود به احتمال قوی علل یا علت سانحه کاملا مشخص خواهد شد و چنانچه همگی یا تمامی کسانی که در محیط و سازمان مربوطه درگیر اینگونه سوانح یاشند کوشش و توصیه های ایمنی را دنبال نمایند از وقوع سوانح در آینده جلوگیری می شود. در ارتباط با سوانحی که به ندرت پیش امد می نماید٬ تجزیه و تحلیل و بررسی این نوع سوانح مشکل تر است. بنابراین این دلیلی بر عدم اقدام و پیگیری در تشخیص علت بروز سوانح نمی باشد و نتیجتا به منظور پیشگیری از وقوع سوانح مشابه در اینده بررسی٬ تجزیه و تحلیل و پیگیری الزامی به نظر می رسد.

به منظور بررسی و تجزیه و تحلیل و بالاخره جلوگیری از سوانح و رعایت امور ایمنی در یک سازمان روشهای مختلف و اقدامات بیشماری در هر زمینه قابل اجرا و پیشنهاد می باشد و لذا یکسری اقدامات منطقی می تواند در هر مورد کاملا موثر و مفید باشد.

برای گزارش دهی در ارتباط با امور ایمنی که قبلا نیز به ان اشاره شده لازم به توضیح است که تهیه گزارشات بهنگام و مناسب بایستی از طریق مدیریت تشویق و ترغیب گردد و بجای جستجوی مقصرین و یا کمبودها٬ در رفع مشکلات و تعدیل سوانح کوشش شود. نگهداری امار و ارقام و گزارشات مدون از امور ایمنی کاملا ضروری بوده و در تعدیل سوانح بسیار ضروری می باشد.

« علم امار» در امور ایمنی کاربردی بس وسیع دارد و علوم مختلف از جمله یافته های جدید بهداشتی٬ تجارب ایمنی٬ درمانهای اضطراری٬ بکارگیری وسایل مدرن و ایمن تر٬ علوم روانسناسی٬ روان کار(سینرجی) و همنوایی انسان و مصنوعات و ماشین الات «اروگانومی» انسان و محیط و امثالهم در ان مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین در بنیان گذاری یک سیستم و یک محیط امن از هیچ فعالیت و کوششی نباید فرو گذاری شود.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شویدمدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *