ایمنی کار در ارتفاع

مناطق ایمن در کار در ارتفاع

مناطق ایمن در کار در ارتفاع

(Work Zones)

سایت های کاری جهت دسترسی با طناب معمولا به سه قسمت تقسیم می شوند:

منطقه دسترسی, منطقه خطر و منطقه ایمن

دسترسی (Access Zone)

منطقه دسترسی به منطقه ای گفته می شود که در آن افراذ در معرض خطر سقوط هستند، مانند کار در نزدیکی لبه پرتگاه ها و کار بر روی دکل ها و …

منطقه خطر (Hazard Zone)

منطقه خطر به منطقه ای گفته می شود که بواسطه کار در حال انجام ذر آن محیط، احتمال خطر برای اشخاص دیگر وجود دارد.

منطقه ايمن (Safety Zone)

هر منطقه ای که خارج از منطقه خطر و منطقه دسترسی باشد را منطقه ایمن گویند.

منطقه دسترسی منطقه ای است که در آن روش های محافظت از سقوط محدود کننده های سقوط و تکنیک های کار با طناب برای کار ایمن در آن ضروری می باشد

نقاط کارگاهی می بایست بیرون از منطقه دسترسی باشند به صورتیکه کارگر بتواند به صورت ایمن قبل از ورود یه منطقه دسترسی یه نقاط کارگاهی متصل گردید.

محیط ذسترسی می بایست برای اشخاص دیگری به غیر از پرسنل دسترسی یا طناب، توسط علایم و یا نوارهای هشداردهنده مشخص شود.

همچنین این روش ممکن است در جهت حفاظت از کارگاهها, گره ها, طناب ریزی و کارگران کار با طناب در مقابل کسانی که احتمال کنجکاوی و دستکاری دارند؛ بکار اید.

غالبا منطقه خط زیر پرسنل کار با طناب است که در حال کارکردن می باشند: لذا سقوط یا افتادن هر قطعه، توانایی ایجاد آسیب به کارگران یا عموم مردم را دارد.

علایم و یا نوارهای اخطار برای جلوگیری از ورود مردم به منطقه خاطر استفاده می گردند. ممکن است به منطور جلوگیری از صدمه دیدن افراد خارجی در اثر مادن در مناطق دسترسی و خطر, نیاز به مامورانی هم در بالا و هم در پایین مناطق کاری باشد.

منطقه ایمن منطقه ای است که عملکرد فعالیت های کار با طناب تاثیر مستقیمی بر روی ان منطقه ندارد.

منطقه ایمنی باید به خوبی خارج از محیط خطر مشخص شود زیرا اجسامی که سقوط می کنند و یا از جای خود بیرون اورده می شوند ممکن است خیلی دورتر از حد انتظار پرتاب شوند.

تیم ممکن است از نوارهای هشداردهنده قرمز رنگ «خط ورود ممنوع» برای کنترل و قرنطینه کردن یا نوارهای زرد احتیاط برای ایزوله کردن منطقه خطر و دسترسی استفاده کند. به طور کلی نوار قرمز به معنای ورود ممنوع است و باید به وضوح همراه با اخطاری باشد که ورود را منع نماید و این اخطار باید ذکر کند که پیش از عبور از این نوار با چه فردی باید تماس بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به موضوعات کار در ارتفاع مراجعه کنید.

حتما بخوانید:

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *