ارزیابی سیستم های تهویه

طراحی سیستم تهویه موضعی برای اتاق پک زنی Wash Water

طراحی سیستم تهویه موضعی برای اتاق پک زن

طراحی سیستم تهویه موضعی برای اتاق پک زنی Wash Water

تهیه و تنظیم: مهندس احسان جمشیدی و رضا جعفری
 فرمت: Pdf       تعداد صفحات: 16

فهرست:

 • شرح فرایند
 • نقشه اتاق پک زنی (lay out)
 • انتخاب هود
 • تعیین ابعاد هود
 • نقشه دو بعدی سیستم تهویه موضعی و جانمایی هودها و پالایشگر
 • جدول مشخصات شاخه ها
 • محاسبه ابعاد و افت پالایشگر
 • جدول محاسباتی سیستم تهویه موضعی (Data sheet)
 • هواکش
 • برآورد قیمت

شرح فرآیند Wash Water در واحد شرکت نفت کارون اهواز

آب مورد نیاز ابتدا توسط چهار عدد پمپ از رودخانه کارون برداشت می شود و قبل از ورود به حوضچه های ته نشینی اولیه دو ماده به آن افزوده میشود. یکی ماده منعقد کننده بنام پک و دیگری کمک منعقد کننده بنام مگنا می باشد.

پک بصورت پودر است و از قبل در یک حوضچه با آب مخلوط و توسط تلمبه و لوله برای تزریق فرستاده می شود . اما مگنا در همان محل ورود آب مستقیما از تانکر به آن افزوده می شود . بعد از گذشت مدت زمان معینی از تزریق پک و مگنا گل ولای موجود در آب در حوضچه ها ته نشین می شود . گل و لای ته نشین شده بوسیله گل تراش هایی که در کف حوضچه تعبیه شده تراشیده شده و به انتهای حوضچه منتقل می شود و بوسیله فشار آب به رودخانه وارد می کنند. تعداد حوضچه های ته نشینی اولیه چهار عدد می باشد که هر یک ماه یکی از آنها برای جمع اوری لجن حاصل، از دور خارج می شود . لجن حوضچه ها توسط کانال ها و یا توسط تلمبه های لجن کش به رودخانه برگشت داده میشود. آب موجود در حوضچه ها توسط یک کانال زیر زمینی به حوضچه مرکزی فرستاده می شود .

حوضچه مرکزی دارای چهار پمپ می باشد و آب را به کلاری فایر ها یا زلال کننده ها می فرستد . تعداد کلاری فایر ها هفت عدد می باشد . آب تولیدی این تصفیه خانه به سه نوع خام، صنعتی و شرب تقسیم می شود که نوع خام آن مستقیم از حوضچه مرکزی به تانکر ذخیره آب خام میرود اما دو نوع دیگر آن توسط لین دیگری به کلاری فایرها انتقال داده می شوند. آب صنعتی و شرب بعد از کلاری فایر توسط یک کانال به فیلترهای شنی منتقل می شود که در این فیلتر املاح آب از آن گرفته و آب زلال خارج می شود و سپس وارد بیسین ها (مخازن سربسته می شود ، بیسین ها زیرزمینی اند و تعداد آنها سه عدد می باشد.

 

دانلود
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
فرمت و حجم فایل
VIP
منبع

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با طراحی سیستم تهویه موضعی برای اتاق پک زنی Wash Water داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

پاورپوینت طراحی تهویه صنعتی

پروژه طراحی تهویه هوای پست برق

پروژه طراحی تهویه موضعی

طراحی سیستم های تهویه بیمارستان

 

طراحی سیستم تهویه موضعی برای اتاق پک زنی Wash Water
رتبه 4 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید