راهنمای hse در تعمیرات

راهنمای HSE تعمیرات اساسی

راهنمای HSE تعمیرات اساسی

راهنمای HSE تعمیرات اساسی

 فرمت:PDF    تعداد صفحات: 21

 

 1. مقدمه
 2. هدف
 3. دامنه كاربرد
 4. نقش ها و مسئوليت ها
 5. مستندات پایه تعمیرات اساسی
 6. فرآيند انجام تعميرات اساسي

  • تعيين دامنه و زمان اجراي تعميرات اساسي
  • زمان بندي
  • الزامات HSE‐Plan
  • اجراي عمليات تعميرات اساسي
  • پایان تعمیرات اساسی، انجام تستها و بررسی ایمنی پیش راه اندازی
  • جمع بندي و تحليل داده ها
 7. مراجع
 8. مدارك ذيربط

مقدمه:

اصولا تمامي ادوات، تجهيزات و ماشين آلات مورد استفاده در تأسيسات نفت و گاز (خشكي و فرا ساحلي) پس از مدتي در اثر عوامل جوي و كاركرد بالا و مسائل مربوط به فرسودگي و خوردگي نياز به بررسي و گاهي تعميرات دارند و مي بايست برنامه ريزي هاي لازم جهت تعميرات و يا حتي تعميرات اساسي اين تاسيسات در دستور كار شركتها قرار گيرد.

در زمان انجام تعميرات اساسي مخاطرات بالقوه اي وجود دارد كه چنانچه شناسائي و كنترل نشوند مي توانند باعث بروز حوادث مختلف و بعضاً غير قابل جبراني شوند. در راستاي پيشگيري از حوادثي نظير آسيبهاي انساني، آسيب به  تجهزات، ادوات و تاسيسات و حتي انفجار و آتش سوزي در زمان تعميرات اساسي، مديريت HSE شركت ملي نفت “راهنماي HSE تعميرات اساسي” را به عنوان مستند حاضر تدوين نموده است. شركتهاي تابعه ملزم خواهند بود تا بر اساس اين خطوط راهنما، نسبت به تدوين روش اجرايي تعميرات اساسي مطابق با ماهيت و نوع ساختار عملياتي خود اقدام نمايند.

2- هدف:

هدف از تدوين و اجراي اين راهنما تشريح چگونگي انجام فعاليتهاي تعميراتي و فراهم آوردن شرايط لازم جهت برنامه ريزي، كنترل و هدايت كارهاي تعميراتي به صورت دوره اي در تأسيسات، تجهيزات و ماشين آلات به نحوي كه بتوان با رعايت نكات ايمني و مسائل زيست محيطي علاوه بر كنترل و كاهش حوادث بتوان با كمترين هزينه بالاترين بهره وري و كارآيي را به وجود آورد.

3. دامنه كاربرد:

اين راهنما در تمامي شركتهاي تابعه و بهره برداري، مناطق عملياتي نفت و گاز در سطح شركت ملي نفت ايران و پيمانكاران آن لازم الاجرا خواهد بود.

ادامه مطلب با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید.

 

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

 

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با راهنمای HSE تعمیرات اساسی داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

راهنمای HSE در جوشکاری

سیستم پروانه کار در HSE

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *