خستگی چشم

تاثیر گرد و غبار نمایشگر در سردرد و خستگی چشم

دکتر “پرويز زرين بخش” در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: گرد و غبار روي صفحه نمايشگر باعث پراکندگي نور در سطح صفحه مي شود و وضوح تصاوير را کم مي کند که اين امر، باعث مبهم شدن تصاوير و در نتيجه خستگي و گيجي کاربر مي شود.وي گفت: تميز کردن صفحه نمايشگر بايد با کاغذهاي مخصوصي انجام شود. اين کاغذها بار الکتريکي کمي دارند و باعث خراش و خط در صفحه نمايشگر نمي شوند.
اين متخصص چشم اضافه کرد: پراکندگي نور در سطح نمايشگر باعث مي شود کاربر براي پرهيز از بازتاب نوري مدام حالت هاي نگاه کردن و يا نشستن خود را تغيير دهد.رييس مرکز تحقيقات اپتيک و لنز ايران، با اشاره به اينکه عواملي که کيفيت تصوير را کاهش مي دهد ضمن اينکه ديد را مشکل مي کند، باعث خستگي چشم و سردرد مي شود، گفت: يکي از مهمترين اين عوامل گرد و غبار روي صفحه نمايشگر است که وضوح تصاوير را کاهش مي دهد.
وي اضافه کرد: صفحه نمايشگر بهتر است در فواصل زماني مشخصي به طور منظم تميز و گرد و غبار آن زوده شود.زرين بخش با بيان اينکه نمايشگرهايي که بطور مشخص به جلو يا عقب خم مي شود ممکن است تصاوير را کج و معوج نشان دهد و باعث سختي ديد شوند، گفت:وقتي نمايشگر به عقب خم مي‌شود، نورهاي بالاي سر ايجاد بازتاب نوري کرده و تصاوير را نمي توان به خوبي ديد، اين حالت نيز خستگي چشم و سردرد را به دنبال دارد.
  • هرگونه سوالی در رابطه با تاثیر گرد و غبار نمایشگر در سردرد و خستگی چشم داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

وسایل حفاظتی چشم و صورت

طراحی نمادها٬ برچسب ها٬ و نمایشگرهای چشمی

5 راه برای کاهش خستگی چشم در برابر مانیتور

 چشم خود را فدای کامپيوتر نکنيد

تاثیر گرد و غبار نمایشگر در سردرد و خستگی چشم
رتبه 3 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید