مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی

ایمنی هواپیما

ایمنی هواپیما

ایمنی هواپیما

هواپیما یکی از ایمن ترین روش های سفر می باشد. تمامی اجزاء یک هواپیما به مراتب مورد بررسی قرار می گیرند تا از سالم بودن و عملکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل گردد. حتی باند پرواز نیز مرتباً بررسی می شود تا سالم باشد و پرواز به صورت ایمن انجام گیرد. در موارد بسیار کمیابی که مشکلی در هواپیما به وجود آید، خدمه پرواز به مسافران کمک خواهند نمود تا هواپیما را به سرعت و با ایمنی بالا ترک نمایند.

به شکل زیر دقت کنید:

ایمنی هواپیما

نقطه شماره 1، درب خروج اضطراری را نشان می دهد. در مواقع خروج اضطراری سرسره هایی در پشت درب های اضطراری ساخته می شوند تا مسافران بتوانند روی آن ها سر بخورند و به درون آب یا روی زمین منتقل شوند.

نقطه شماره 2 جلیقه های نجات را نشان می دهد.

جلیقه های نجات در زیر صندلی ها قرار دارند و در مواقع فرود اضطراری در دریا به کار خواهند آمد. این جلیقه ها با کشیدن یک ضامن باد می شوند و سرنشینان را روی آب نگه می دارند.

ایمنی هواپیما

با ارتفاع گرفتن هواپیما، فشار هوا کاهش می یابد و فشار کابین توسط سیستم تنظیم فشار، تنظیم می گردد و به فشار هوای نرمال در سطح زمین می رسد. در صورت خرابی سیستم تنظیم فشار داخل هواپیما، ماسک های اکسیژن از بالای سر مسافران آویزان می شود تا مسافران بتوانند با استفاده از آن ها میزان اکسیژن لازم بر نشان را تامین نموده و به راحتی نفس بکشند.

جعبه سیاه: بر خلاف نامش معمولاً قرمز رنگ می باشد.

ایمنی هواپیما

این جعبه ضد ضربه و ضد آتش قادر است کلیه اتفاقاتی که برای سیستم های هواپیما می افتد و حتی مکالمات بین خلبان و خدمه را نگهداری نماید. در صورت بروز حادثه اطلاعات موجود در جعبه سیاه دلیل بروز حادثه را روشن می کند و بدین ترتیب راه کار های جلوگیری از حوادث آتی را به ما نشان خواهد داد

  • هرگونه سوالی در رابطه با ایمنی هواپیما داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ایمنی در محیط کار حمل و نقل هوایی

پیشگیری از سوانح در حمل و نقل هوایی

مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی

 

منبع: دانشجویان بهداشت حرفه ای

 

ایمنی هواپیما
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید