گزارش کارآموزی در شرکت داروسازی

ایمنی در بیمارستان ها و مراکز درمانی

ایمنی در بیمارستان ها و مراکز درمانی

ایمنی در بیمارستان ها و مراکز درمانی

این کتاب در 11 فصل تهیه و تنظیم شده است که به صورت کامل تمام جوانب بهداشت حرفه ای, محیط و عمومی را در بیمارستان شامل می شود.

فهرست:

 • فصل اول: بهداشت محیط

 • فصل دوم: عفونت های بیمارستانی

 • فصل سوم: ایمنی

 • فصل چهارم: بیماری های شغلی

 • فصل پنجم: مخاطرات شغلی

 • فصل ششم: دستورالعمل ها

 • فصل هفتم: طبقه بندی پسماندهای بیمارستانی از نظر WHO

 • فصل هشتم: آشنایی با تجهیزات تصویربرداری

 • فصل نهم: سیاست و رویه پیشگیری و مقابله با آتش سوزی

 • فصل ئهم: رایجترین مخاطرات ایمنی و بهداشتی در بیمارستان های عمومی

 • فصل یازدهم: علایم ایمنی

مقدمه:

بهداشت محیط بیمارستان ، مجموعه فعالیتهایی است که در جهت بهبود وضعیت و سالم سازی محیط آن انجام می گیرد، به طوری که عوامل بیماریزای خارجی نتوانند در این محیط گسترش وشیوع یابند. از این رو با کنترل عواملی در خصوص بهداشت محیط می توان موجب سالم سازی محیط بیمارستان شده و از اشاعه بیماری به داخل و همچنین انتقال آن به خارج بیمارستان جلوگیری نمود بهره مندی از اطلاعات کافی در خصوص گندزداها و ضدعفونی کننده ها می تواند در امور بهداشتی حائز اهمیت فراوانی باشد. اما متاسفانه به علت عدم آگاهی برخی افراد در مورد استفاده صحیح از این مواد که گاهاً به طور نامناسب و غیر اصولی به کار گرفته می شود کاربرد واثرات آن اغلب بی تاثیر نموده و یا عواقب بهداشتی نامطلوب دربر دارد ، از طرفی نیروی شاغل بخش مولد جامعه را تشکیل می دهد توسعه اقتصادی بر پایه سلامت نیروی کار استوار بوده و توسعه اجتماعی نیز نیازمند حفظ حقوق از جمله حق داشتن سلامتی و رفاه است.

علاوه بر جنبه انسانی که مهمترین بخش را تشکیل می دهد وجود بیماریهای حرفه ای به لحاظ هزینه درمانی ایجاد ناتوانی ها و نیز عواملی نظیر زمان از دست رفته کاری و کاهش تولید، بار سنگینی را بر دوش اقتصادهای ملی تحمیل می کند در این مجموعه خلاصه ای از مسائل و موارد ایمنی ارائه می گردد که هدف آن ارائه و انتقال اصول و مقررات در راستای کنترل و حذف خطر، شرایط و اعمال نا ایمن از محیط کار است تا با ایجاد شرایط ایمن و سالم بتوان از وقوع حوادث و بیماریهای ناشی از کار پیشگیری نموده و میزان حوادث و صدمات ناشی از آن را به حداقل کاهش داد.

 

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با ایمنی در بیمارستان ها و مراکز درمانی داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

پاورپوینت ایمنی و بهداشت در بیمارستان ppt

⇐  بررسی مسائل ایمنی و بهداشتی بیمارستان امام علی(ع) بجنورد

⇐  بیماری های ناشی از کار در بیمارستان

⇐  کتابچه msds مواد شیمیایی در بیمارستان

⇐ بررسی عوامل شیمیایی و فیزیکی زیان آور در بیمارستان

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *