حمل دستی بار

ارزیابی ریسک کارهای دستی (AMan TR)

ارزیابی ریسک کارهای دستی (AMan TR)

ارزیابی ریسک کارهای دستی (AMan TR)

این سند نگارش بازبینی شده یک ابزار ممیزی توسعه یافته توسط CPE, Robin Burgess-limerich Phd, مدرسه مطالعات جنبش های انسانی, دانشگاه کویینزلند و Roxanne Egeskov CPE, مشاوره ارشد ریاست در امور ارگونومی, دفتر سلامت و ایمنی کویینزلند, Leon Straker Phd مدرسه فیزیو تراپی, دانشگاه صنعتی کرتین را شرح میدهد.

توسعه این ابزار, بعنوان بخشی از پروژه های تحقیقاتی تعریف شده بوسیله ورک کاور کویینزلند و شورای تحقیقات پزشکی به واسطه کمک اهدایی در امور آسی دیدگی می باشد.

یکی از اهداف اصلی AMan TRA کمک به بازرسان DWHS در ممیزی های محل های کار در سراسر صنایع برای بر آورده کردن استاندارد مشورتی کارهای دستی کویینزلند بود. هدف دوم ارزیابی  آشکارسازی فاکتورهای ریسک ماهیچه ای-اسکلتی مربوط به کارهای دستی در کارگاه ها بوده است. برای استفاده کارگاهی, ارزیابی باید بوسیله یک تیم از کارکنان که وظایفشان را انجام می دهند و ستادی برای مسولیت مدیریت ریسک کارهای دستی به عهده گرفته شود.

جر ریسک فاکتورهای فیزیکی ابزار بازبینی شده, اطلاعات مربوط به کل زمانی را که هر فرد در یک روز انجام میدهد (آشکارسازی) و زمان انجام هر وظیفه بدون استراحت (طول مدت) را با یک ارزیابی, برای هر ناحیه چهار نفره از پنج نوع وظیفه ترکیب می کند (زمان گردش, نیرو, سرعت, سختی و لرزش). ارزیابی در اینجا برای یک بخش از بدن نیست بلکه کل بدن را شامل می شود و فقط از افرادی که حین فعالیت هستند صورت می گیرد.

کدهای عددی در اینجا فقط بعنوان راهنما ارایه می شود. سپس از کدها برای توصیف ویژگی های کار با ریسک فاکتورهای دیگر ترکیب می شود. ریسک فاکتورهای هر بخش به طور مستقل ارزیابی می شود زیرا در هر کاری یک بخش از بدن درگیر می شود و آسیب می بیند.

بالاترین امتیاز بر هر ناحیه بدن, نشاندهنده سختی کار است که باعث ایجاد آسیب های حاد می شود که بایستی حتما پیشنهادات اصلاحی برای شغل مربوطه صورت گیرد.

در فایل پیوستی هر یک از ریسک فاکتورها به صورت کامل توضیح داده است که به صورت مستقیم می توانید دانلود کنید

توجه داشته باشید که این فایل ترجمه شده یک مقاله خارجی است و جمله بندی های درستی ندارد.

 

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با حمل دستی بار داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

 ایمنی حمل دستی بار

راهنمای جامع حمل دستی بار

تجهیزات و وسایل کمکی حمل بار

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *