Job safety analysis-ارریابی زیسک به روش JSA

ارزیابی ریسک به روش JSA

ارزیابی ریسک به روش JSA

ارزیابی ریسک به روش JSA

 

گاهی برای حفظ خود از گزند تهدیدی ناپیدا ، راهی را می پیماییم که آن را به خطری جدی تبدیل می نماییم.بیم مفرط و بیجا از تهدیدی جزئی همانقدر آسیب رسان است که بی اهمیت شمردن خطری بزرگ.

همگام با رشد سریع صنعت و جمعیت ، ریسکهای ایجاد شده بواسطه حوادث افزایش یافته و این موضوع علی الخصوص در کشورهای در حال توسعه که دارای تراکم جمعیت فوق العاده بالا بوده و در مناطق صنعتی متراکم که عموماً بوسیله مناطق مسکونی احاطه شده اند ، از اهمیت قابل توجه تری برخوردار است.در این مناطق در صورت بروز تنها یک حادثه در یکی از صنایع ، احتمال بروز زنجیره حوادث (Chain Of Accident) و ایجاد حوادث در تمامی صنایع مجاور می باشد.

به منظور جلوگیری از رخداد چنین حوادثی دیگر نمی توان منتظر وقوع حوادث شد تا پس از وقوع حادثه از رخداد حوادث مشابه جلوگیری گردد ، بلکه نیاز به سیستمهایی می باشد که با بررسی وضعیت موجود ، علل احتمالی حادثه را در هر بخش مشخص کرده و با درنظر داشتن احتمال وقوع حادثه در هر یک از این بخشها و برآورد خسارات ناشی از آنها ، راه حلهای کنترلی مختلفی را با هزینه های مختلف در اختیار مدیران تصمیم گیر قرار دهند.به این ترتیب هدف از سرمایه گذاری در بخش مدیریت سیستم ایمنی ، ایجا فرآیندی آینده نگر در محیط های صنعتی است به نحوی که شغلها و فرآیندها در ایمن ترین شکل خود و بدون وجود ریسک غیر قابل قبول از جراحات و صدمات انجام گیرند.

 

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

 

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با ارزیابی ریسک به روش JSA داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ارزیابی ریسک به روشJSA در بیمارستان

نمونه عملی ارزیابی ریسک به روشJSA در یک شرکت تولیدی

ارزیابی ریسک به روش آنالیز ایمنی شغلی (JSA)

ارزیابی ریسک به روشJSA در جوشکاری

⇐  فرم ارزیابی ایمنی شغلی JSA

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *