سروصدا و تاثیر آن بر بدن(ACGIH.IR)

ارتعاش همه بدن

ارتعاش همه بدن (Whole-body vibration)

امروزه در محیط کار٬ بسیاری از کارکنان به طور مداوم در تماس با ارتعاش های مکانیکی هستند. ارتعاش مکانیکی می تواند بعنوان عوامل زیان آور و آسیب رسان مطرح شود. ارتعاش به دو گونه ی مستقیم تقسیم می شوند: ارتعاش همه بدن و ارتعاش منتقل به دست.

ارتعاش منتاقل به دست٬ اغلب با عنوان ارتعاش قطاعی (منظور رتعاش اندام های انتهایی است) نیز شناخته می شود. افزون بر دو گونه ارتعاش یاد شده٬ پدیده سومی نیز وجود دارد که ان را بیماری دریا گویند و در اثر روبه رویی با ارتعاش های آرام در محدوده بسامدهای صفر تا یک هرتز ایجاد می شود.

یکی از منابع متداول ارتعاش همه بدن در صنعت٬ انواع مختلف وسایل حمل و نقل٬ مانند خودرو بالابر چنگکی و دیگر انواع ماشین های متحرک صنعتی است.

انواع وسایل و ابزارهای دستی٬ مانند مته های برقی٬ اره ها٬ چکش های بادی٬ لرزاننده های بتون و اره های تسمه ای٬ ارتعاش مکانیکی زیادی تولید می کنند که در خلال کار٬ به دست های کارگر منتقل می شوند. در اینجا رایج ترین مشکلات ناشی از ارتعاش را بازنگری می کنیم.

ناراحتی های ناشی از ارتعاش

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید


مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *