مخاطرات و آلودگی های محیط کار

گروههای آسیب پذیر در صنایع و محیط های کاری

گروههای آسیب پذیر در صنایع و محیط های کاری

Vulnerable groups in industries and workplaces

کلمات کلیدی: جوانان, زنان, سالمندان, معلولین, مدیران صنایع

در دنیای کنونی حرفه و صنعت, گذشته از کسانی که به خاطر وضع شغلی و به علت مخاطرات خاص کارشان مورد معاینه منظم و مخصوص قرار می گیرند. دیگری نیز از سایر جهات باید مورد توجه قرار گیرند که جوانان, زنان, سالمندان, معلولین, و مدیران صنایع از آن جمله اند. اینک ضرورت توجه خاص به هر یک از این گروهها را مورد بررسی قرار می دهیم.

جوانان: کارگران جوان, هم به دلیل فیزیولوژیکی و هم به دلیل روحی, احتیاج به مراقبت و سرپرستی ویژه دارند. زیرا برخی از صفات مانند بیقراری, احساساتی بودن, زودرنجی, توفع بیجا, کمی تجربه, عدم آشنایی با محیط صنعت, داشتن غرور جوانی, و غیره در اکثر جوانان, در بدو ورود به صنایع و کارگاهها, به چشم می خورد که می بایست در تامین شرایط مطلوی جسمی و روانی اینگونه کارگران سعی کافی به عمل آید که رعایت نکات زیر در رسیدن به این هدف موثرند.

به کار گمارد جوانان به مشاغل سخت و زیان آور به حفظ سلامت انها لطمه می زند. این گروهها در بدو ورود به محیط کار باید از کارهای کوچک و کم خطر شروع کنند و تا موقعی که به اصطلاح جانیفتاده اند به مشاغل سخت و شاقی گماشته نشوند.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *