ایمنی سیستم های تحت فشار

بازرسی بصری در ارگونومی

بازرسی بصری در ارگونومی

Visual inspection of Ergonomics

در صنایع, انتقال اطلاعات از محصول تولید شده به شخصی که معمولا کیفیت محصول را تعیین می کند, بازرسی نامیده می شود. در سیستم های تولیدی مداوم غالبا به منظور کاهش ضایعات و همچنین اجتناب از پیچیده شدن عمل بازرسی, بازرسی محصول در چندین مرحله انجام می شود. در بعضی از مراحل مونتاژ, بازرسی جر وظایف فرد محسوب می شود. بدین ترتیب که شخص ابتدا کیفیت کار نفر قبل را ارزیابی و کنترل می کند و سپس وظیفه اصلی خود را انجام می دهد. البته باید متذکر شد که در چنین حالتی افرا مدت زمان زیادی را صرف بازرسی کار نفر قبل می کنند و در واقع وظیفه کنترل کیفیت را انجام می دهند.

روش های مورد استفاده در بازرسی و کنترل محصول ممکن است به صورت مشاهده مستقیم, اندازه گیری دستی و یا ماشینی باشد. با استفاده از دستگاه های کامپیوتری می توان بازرسی های یکنواخت را به طور خودکار انجام داد. البته ازمون های متغییر و یا بازرسی محصولات با حجم تولید پایین هنور باید به صورت دستی انجام پذیرد.

موضوعات:

  • مقدمه

  • عوامل موثر در انجام عمل بازرسی (عوامل فردی, عوامل فیزیکی و محیطی, عوامل مربوط به ماهیت کار, عوامل سازمانی)

  • راهنمایی هایی جهت بهبود بازدهی بازرسی

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *