آموزش جامع تجزیه و تحلیل آماری

آموزش جامع تجزیه و تحلیل آماری

آموزش جامع تجزیه و تحلیل آماری

Training comprehensive statistical analysis

با تجزیع و تحلیل می توان داده های خام را به شکل قابل استفاده و کاربری تبدیل کرده و و مطالعه انالیز واریانس را امکان پذیر نمود. بدین ترتیب مدیریت قادر است تا حداکثر استفاده از اطلاعات در دسترس جهت اتخاذ تصمیمات موثر بنماید. در همین راستا توانمندهای کادر ایمنی در اندازه گیری, پیش بینی و کنترل عوامل بالقوه زیان اور به منظور کاهش ضایعات در یک سازمان با تجربه و تحلیل آمری داده های خام مربوط به ایمنی همواره در حال افزایش بوده است. در اینجا بعضی از تکنیک های اساسی مورد استفاده در تجزیه و تحلیل آماری ارائه می شود, پاره ای از این تکنیک ها عبارتند از: توابع چگالی احتمال, آزمون فرضیه و چارت های کنترل. مهمترین هدف این بخش نشان دادن نحوه استفاده از تکنیک تجزیه و تحلیل اماری موجود برای مسائل ایمنی است, برای مطالعه بیشتر در زمینه شیوه های تجزیه و تحلیل اماری می توان به مراجع اصلی در رابطه با امار و احتمالات مراجعه کرد.

موضوعات:

  • متغیرهای تصادفی و توزیع ها ( متغیرهای تصادفی متصل و منفصل, نمونه و فضای نمونه, فراوانی, احتمال, تابع چگالی احتمال, تابع چگالی احتمال منفصل, تابع چگالی احتمال متصل, خصوصیات متغیرهای تصادفی, مقادریر مورد نیاز, واریانس)

  • توزیع احتمالات (توزیع پوآسن, توزیع طبیعی, توزیع میانگین نمونه, توزیع طبیعی Xl,توزیع t)

  • آزمون فرضیه ( خطاهای نوع یک و دو مراحل انجام آزمون فرضیه, انواع فرضیه, اماره آزمون, ازمون فرضیه: تفاوت بین میانگین دو جامعه)

  • چارت های کنترل

  • مسائل

  • منابع

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
آموزش جامع تجزیه و تحلیل آماری
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید