انتخاب وضعیت بدن هنگام کار

خصوصیات لازم برای وسایل و تجهیزات محیط کار کامپیوتر

خصوصیات لازم برای وسایل و تجهیزات محیط کار کامپیوتر

Specification for computer equipment and work environment

شکایات مرتبط با نارحتی های ناشی از حالات و وضعیت های بد قرار گرفتن بدن در هنگام کار و همچنین به وجود آمدن مشکلاتی در سیستم بینایی و عضلانی, تاکنون بیشترین موارد شکایت کارکنان مشاغل کامپیوتری بوده است. درد های استخوانی, ماهیچه ای, عدم احساس ناراحتی در هنگام کار, احساس درد و فشار بر روی چشم و احساس خستگی نیز از موارد شکایات گزارش شده است.

بعضی از این عوارض و ناراحتی ها با یکدیگر مرتبط می باشند. پدید امدن مشکلات در بینایی ( مانند تمرکز بر روی فواصل, زاویه دید و موارد مشابه) با انقباض و درد شدید عضانی در انتهای ستون مهره ها ( بخصوص در ناحیه گردن و کمر) همراه شده و در کنار خستگی شانه و بازوها, ترکیبی از استرس و خستگی و احساس درد را به وجود می اوردند.

موضوعات:

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

خصوصیات لازم برای وسایل و تجهیزات محیط کار کامپیوتر
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید