روشنایی و محیط زیست

پاره اقدامات بهداشتی جهت سالمسازی محیط کار

پاره اقدامات بهداشتی جهت سالمسازی محیط کار

Some health interventions for healthy work environment

کلمات کلیدی: تهیه اب اشامیدنی سالم, جمع اوری و دفع صحیح زباله و مواد زاید, جمع اوری و دفع صحیح فاضلاب, تامین غذای سالم, کنترل و مبارزه با حشرات و جوندگان, ایجاد تهسیلات بهسازی کافی, تامین نظافت عمومی محیط کار

قوانین مربوط به بهداشت محیط کار, عموما کارفرما را موظف می نماید تا انجا که عملی و قابل قبول است, سلامتی, ایمنی و رفاه تمام افراد شاغل در موسسه خود را به هنگام کار تضمین نماید.

اصول سالمسازی محیط در کارگاهها, صنایع و دیگر محیطهای مار عبارت از اقداماتی است که سبب جلوگیری از انتشار عفونتها و سرایت ان به کارگران می گردد.

بر طرف کردن آن دسته از عوامل زیان اور دیگری که به صنعت مورد نظر مستقیما مربوط نمی گردد و جزو سالمساری محیط می باشد.

به عنوان مثال در صنایعی که به کارگران غذا سرویس می شود چنانچه در تهیه و توزیع غذا نکات بهداشتی به دقت مراعات نشود همواره خطر بیماری های منتقله به وسیله غذا و انواع مسمومیت های غذایی وجود دارد حتی اگر هم کار تهیه و توزیع به موسسات مخصوص این کار به صورت قرار داد واگذار شده باشد, صنایع نبایستی از مسولیت کنترل دقیق در این مورد شانه خالی کنند.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *