نقش نیروی انسانی در سوانح

تئوری٬ علم و طراحی ایمنی حریق

تئوری٬ علم و طراحی ایمنی حریق (Science theory and design of fire safety)

در فرایند طراحی معماران فرصت بسیار کمی دارند تا تکنیک ها٬ فنون٬ و روش های فرایند احترق را مد نظر قرار دهند که در واقع برای انها ضروری نیست. معمولا معماران نمی خواهند ( و نیازی هم ندارند) متخصصین حریق باشند. با این وجود برای تامین یک استاندارد منطقی از ایمنی حریق بدون اینکه طرح را تحت الشعاع قرار دهند٬ ضروری است از آنچه سبب حریق می شود٬ پرهیز کنند. معماران به دانستن این که طراحی ها چگونه باید باشند و چگونه می توان به این منظور دست یافت٬ نیاز دارند. در این بخش به طور جداگانه معدودی از مواد ضروری که طرح باید بداند٬ ارایه و در متن فرایند طراحی بیان می شود. لذا در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

لازم نیست معماران در محاسبات٬ معادلات و علایم شیمیایی درگیر شوند. این موارد در اینجا خارج از موضوع است. در پست های بعدی که ارایه می دهیم منابعی وجود دارند که داده های فنی بی پایانی را ارایه می دهند. ولی اگر معماران به جزئیات دقیق واکنشهای سیمسایی یا ساختار شعله ها علاقمند باشند باید پا را از این مرحله فراتر گذاشته با یک متخصص ایمنی و حریق مشاوره نمایند. بنابراین در اینجا برای یک معمار عادی که وقت و تمایلی به متخصص شدن در ایمنی حریق ندارد٬ نوشته شده است.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید


حتما بخوانید:

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *