معادل سازی الزامات ایمنی فرایند با قوانین EPA- برنامه مدیریت ریسک

معادل سازی الزامات ایمنی فرایند با قوانین EPA- برنامه مدیریت ریسک

معادل سازی الزامات ایمنی فرایند با قوانین EPA- برنامه مدیریت ریسک

Safety requirements of the law EPA- risk management program

در حالی که قوانین OSHA در خصوص فراید های تاثیر گذار بر روی کارگران شاغل در محل های کاری که با مواد شیمیایی خیلی خطرناک سروکار دارند اعمال می شود قوانین EPA برای محافظت از محیط زیست در برابر عواقب ناخواسته انفجارات و انتشار مواد ناشی از حوادث طراحی شده اند. اکثر اطلاعات این بخش برگرفته از استاندارد DOE-STD-1100 (وزارت انرژی آمریکا-1996) می باشد.

هدف از ارائه این بخش توضیح الزامات مدیریت ریسک (EPA (RMP و بحث در مورد برخی تفاوت ها و قانون OSHA PSM و همچنین مشخص نمودن اهمیت این قانون در جامعه و محیط می باشد.

برنامه مدیریت ریسک کلی: براساس این قانون طرح مدیریت ریسک می بایست در خصوص همه تاسیسات و تسهیلات مربوط به تولید, فرایند, استفاده, انبارش و استعمال «مواد تحت ضابطه خاص» طراحی و اجرا گردد. در این راستا RMP رویکرد یکپارچه ای را در مورد شناسایی و مدیریت خطرات در تاسیسات دارای مواد تحت ضابطه خاص فراهم می کند. اجرای آن براساس نوع صنعت فرایند و عوامل دیگر در سه سطح انجام می شود.

این اینجا شما با مفاهیم زیر اشنا می شوید:

  • سوابق و پیش زمینه ها

  • برنامه پیشگیری

  • برنامه واکنش در شرایط اضطراری

  • طرح مدیریت ریسک (RMP) و مستند سازی

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *