روشنایی و محیط زیست

اصول, مبانی و ملزومات بهداشتی سیستم

اصول, مبانی و ملزومات بهداشتی سیستم

Principles and requirements of the health system

عوامل زیان اور محیط کار (اعم از عوامل فیزیکی, شیمیایی و ارگونومیک), می توانند به طور جدی سلامت کارگران و پیشرفت پروژه یا عملکرد تولید را تهدید کنند. لذا توجه به ایمنی در کارگاه ها و محیط های کار به منظور تامین سلامت پرسنل, از محورهای اصلی خدمات در انها محسوب می شود. به کارگیری روش ممیزی ایمنی (safety audit), بررسی حوادث, اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری و کاهش مخاطرات شغلی, بعنوان مجموعه اقدامات مدیریت ایمنی, از مواردی است که اهمیت سلامت کارگران را نشان می دهد. در زیر عنوان موضوعات این بخش را می بینید:

  • عوامل فیزیکی زیان اور در محیط های کاری و کارگاهها (روشنایی, گرما, سرما, صدا و ارتعاشات)
  • اهم انواع بیماری های شغلی در محیط های کاری و کارگاه ها
  • نمونه مطالعه موردی مخاطرات بهداشتی – سیستم گرمایش, تهویه و تهویه مطبوع یا HVAC (آلودگی های بیولوژیکی, ترکیبات الی فرار یا VOC, سایر بخارات شیمیایی, دی اکسید کربن, دود تنباکو, آزبست)
  • عوامل شیمیایی فیزیکی و ارگونومیک زیان آور در محیط های کاری و کارگاه ها (نمونه مطالعه موردی عوامل شیمیایی زیان اور- جوشکاری, فیوم ها, گازها, نمونه مطالعه ی موردی عوامل فیزیکی زیان آور-فرایند جوشکاری, صدا, پرتوها, نمونه مطالعه موردی عوامل ارگونومیک زیان اور- فرایند جوشکاری
  • وسایل حفاظت فردی PPE یا Personal Portective Epuiments ( مبانی انتخاب لوازم حفاظت فردی, انواع و ویژگی های حفاظت فردی, حفاظت از سر و گردن] حفاظت از دست و بازوها, حفاظت از پاها, حفاظت از چشم ها, حفاظت از سیستم تنفسی, حفاظت از گوش ها, حفاظت از صورت, لباس کار, پیش بند, کمر بند ایمنی و طناب های نجات)
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *