دستورالعمل برگه های ایمنی مواد (MSDS)

msds pvc

msds pvc

برگه اطلاعات ایمنی پلی وینیل کلراید

 

پلاستیک سمی pvc

Pvc (پلی وینیل کلراید) پلاستیکی است که معمولا آنرا شبیه وینیل میدانند یک از خطرناکترین محصولاتیست که تولید شده است. چه در کارخانه ها چه در خانه ها و چه در آشغالها pvc در چرخه زندگی به  عنوان خطرناکترین تهدید سلامتی بشر و محیط میدانند با مواد شیمیایی حاصل از pvc در محیط آلوده میشود بطور مثال متوان جیوه – دیوکزین و فتالئن که ممکن به عنوان تهدیدی غیر قابل تغییر برای سلامتی مطرح شود وقتیکه pvc بوجود می آید یا می سوزد diexiem که یک ترکیب شیمیایی است از خود رها میکند که این خود باعث بوجود آمدن سرطان و مضراتی برای محفوظات و سیستمهای تناسلی است .

ماشین جدید توده ریزش بو دار pvc

Pvc بدون اضافه کردن پل تورا plethora کاملا” بی خطر است با اضافه کردن آن به pvc  به یک ماده سمی و مضر برای مصرف کننده ها تبدیل میشود .این مواد شیمیایی وقتی تبخیر میشود تبدیل به pvc  که برای بچه ها و مصرف کننده ها یک خطر سمی محسوب  خواهد شد.

ماشین جدید بوساز به توده ی ریزش بودار

این بو های سمی شیمیایی گازهایی هستند که از pvc  متصاعد می شود.

یکی از مهمترین افزودنیهای سمی به آن میتوان dehp نام برد که یک پتالت است مواد سرطان زا در pvc  می باشد و بچه ها با جویدن اسباب بازیهای که از جنس ونیل است ممکن است در معرض خطر قرار بگیرند در حالیکه ما هنوز می بینیم در آمریکا این اسباب بازیها بصورت وسیع بفروش میرسند بچه ها و نوزادان در خطر مسمومیت هستند.

در مجلس اروپا به این نتیجه رسیدند در ژانویه 2005 اجازه استفاده چنین مواد شیمیایی در اسباب بازیها ممنوع شود در یک بررسی EPA فهمیدند که درگیری ریزش ونیل سطح آلودگی سمی هوا بالا میبرد که ماندگاری آن در هوا بیش از یک ماه است.

ظلم اجتماعی

بطور نامتناسب چه در کارخانه ها یی که pvc  کم تولید میشود چه زیاد برای محیط زیست آن یکی از مسائل اصلی نگران کننده عدالت اجتماعی است و محیطی که با ونیل کلراید آلوده میشود مردمی که در ؟آن محیط زندگی میکنند از آلودگی آبی و هوایی رنج میبرند .

در سال 1999 دولت فدرال به اندازه گیری نمونه خون 28 نفر از ساکنان اقرادی که نزدیک محیط آلوده به pvc  در لویزانا پرداختند بعد از آزمایش فهمیدند که میزان سمی بودن خون این افراد سه برابر کارگرهایی کارخانه های که در این محیط قرار ندارند و در شهرهای دیگری زندگی می کنند میباشد کارگرهای کارخانه های pvc  به احتمال زیاد در طول زندگیشان با بیماریهای چون سرطان و بیماریهای حاصل از مواد شیمیایی ونیل کلراید مواجه هستند این خطر سلامتی بیشتر شامل ورم جگر – سرطان دستگاه تنفسی – مغزی – لنفی است.

خطرات برای آتشنشانها

وقتیکه یک ساختمان آتش میگیرد pvc گاز خطرناک سمی کلراید هیدروژن آزاد میکند و اسید هیدرو کلراید تشکیل میشود که برای آتشنشانها به هنگام استنشاق بسیار کشنده میباشد پس آتشنشانها با محیط بسیار خطرناکی روبرو هستند هنگامیکه با آتش از این محیط را داشته باشند .

بعد از 11 سپتامبر EPA به اندازه گیری به بالاترین غلظت هوایی از Dioxin پرداختند که حتی نزدیک صفر بود که نتیجه شبیه pvc و دیگر مواد کلریدی بدست آمد.

آلودگی بازیافتی

Pvc ناشی از تعداد زیادی از مواد سمی است که نمی توان بطور مؤثر بازیافت کرد زیرا که مواد شیمیایی برای موازنه کردن و نرم کردن آن استفاده می کنند که آنها خودشان ترکیبی از یک دسته مواد بازیافتی هستند بسیاری از مصرف کننده ها نمی دانند که یکی از نشانه که بیان شده است این است که مواد پلاستیکی از pvc ساخته شده است و بنابراین بازیافت از این محصولات qسهوا” هزاران ظروف یکبار مصرف  می توان بازیافت کرد در حقیقت تنها یک بطری pvc نمی تواند ترکیبی از صد هزار pet بطریهای بازیافتی باشد .

بازیافت pvc  ناچیز است با تخمینی از یک دهم درصد تا سه درصد از ضایعات pvc  است.

ایمنی : چاره اندیشی سلامتی موجود

خطرناک pvc کمرنگ شده است و این اقدامی برای ایمنی pvc و ایجاد محصولات سالم بود این شرکتها شامل HUNDA- MICROSOFTE-JOHNSON-NIK,…

شما مصرف کنندها برای ایمنی و چاره اندیشی و محصولات سالم میتوانید درخواست کنید و از خرید محصولات PVC خودداری کنید.

برای مطمئن شدن از محصولاتی که PVC دار هستند با قرار دادن شماره 3 در داخل و یا حذف V از (ونیل )در زیر آنها یک نشان بازیافتی جهانی برای آنها قرار داد به علاوه محصولات پلاستیکی نرم و قابل انعطاف درذست شده از PVC را با شهرت و نام خاص اغلب مشخص میکنند.

با کارخانه تماس بگیرید که اگر آنها بطور مستقیم از موادی که تولید یا برای بسته بندی استفاده میکنید بپرسید و نگرانیشن را در مورد PVC بیان کنند.

مبارزه با PVC

کمک کردن به ما در جهت از بین بردن مواد سمی پلاستیکی در قفسه مغازه ها مرکز سلامتی –محیط زیست و عدالت اجتماعی (CHEG) شرکتها را تشویق میکنند استفاده از PVC را از بین ببرند و سیاستهای جدیدی بکار ببرند تا آنرا کاملا” از بین ببرند.

با شرکتهایی چون Microsofte و.. را طوری متقاعد کدهایم که برای بسته بندی محصولاتشان از pvc استفاده نکنند ما می خواهیم راییروزی را وسیع تر بکنیم و برای آینده کمیته ها و حرکتهایی سازنده برای ایمنی محصولات در سالهایی که در پیش روست انجام دهیم ما از شما دعوت می کنیم که در این تلاش موفقیت آمیز در این مبارزه با ما شرکت کنید.

  • هرگونه سوالی در این رابطه داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هرگونه مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

msds pvc
رتبه 1 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *