ایمنی در صنعت

معیار عملکرد ایمنی

معیار عملکرد ایمنی

Measure safety performance

ایمنی بعنوان یک احساس و خواست همگانی جهت حذف عوامل ایجاد کننده جراحت مورد توجه قرار گرفته است. ایمنی, به صورت یک مفهوم و عمل برای کنترل مطمئن جراحات وارده بر افراد و صدمات وارده به اموال به یک متولوژی پیچیده تبدیل شده است. هر چند که این مفهوم به دلیل اینکه هنوز همانند اوایل توسعه سایر علوم در مرحله انتقالی قرار دارد پایه تئوری قوی ندارد.

از انجایی که ایمنی بعنوان عواملی برای کاهش حوادث و کنترل و حذف خطرات محیط کار تلقی می شود لذا پیشگیری از حوادث یک مرحله مهم در راستای بهبود ایمنی است. امروزه برای بهبود وضعیت ایمنی شرکت ها, فشارهای زیادی به انها وارد می شود, فاکتورهای اصلی دخیل در رابطه با این فشارها مقررات اقتصادی, اجتماعی و دولتی می باشند. فهم و درک علل حوادث پیش نیاز بهبود ایمنی تلقی می شود.

موضوعات:

  • معیاری برای عملکرد ایمنی (ضرورت معیارهای ایمنی, مشخصات ضروری معیار)

  • اندازه گیری و مقیاس آنها

  • نقش اندازه گیری در عملکرد ایمنی

  • خصوصیات مورد نیاز تکنیکهای اندازه گیری

  • اندازه ای هایی که به طور معمول در ایمنی کاربرد دارد ( شاخص های موجود اندازه گیری ایمنی, شاخص موسسه استاندارد ملی امریکا ANSI, نوع بیماری یا جراحت تعداد روزهای از دست رفته, میزان OSHA و دفتر امار کار (BLS), میزان شدت و فرکانس بیماری و جراحات شغلی, محدودیت روش های موجود, اندازه گیری هزینه حوادث)

  • مسائل

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

معیار عملکرد ایمنی
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید