تجهیزات محافظت از پا

تجهیزات محافظت از پا

تجهیزات محافظت از پا

Foot Protection Equipment

1- ضرورت استفاده از تجهیزات پا

کارکنانی که در معرض اسیب های پایی ناشی از افتادن یا غلتیدن اشیا روی پا یا فرو رفتن مواد در پا قرار دارند, باید از تجهیزات حفاظت پا استفاده کنند. همچنین کارکنانی که به واسطه کارشان در معرض برخورد مواد داغ یا خورنده و سمی با پاهایشان قرار دارند باید از تجهیزات حفاظتی برای پا استفاه کنند. اگر پای فردی در معرض خطرات الکتریکی قرار داشته باشد باید از کفش های عایق استفاده کند.

2- انواع تجهیزات حفاظت از پا

انواع تجهیزات حفاظت از پا عبارتند از:

1-2 ساق بند ها: ساق ها و پاها در برابر خطرات حرارتی از قبیل فلزات ذوب شده یا جرقه های جوشکاری محافظت می کند. سگک های این ساق بندها امکان باز کردن سریع آنها را فراهم می کنند. (شکل 50)

IMG_20150119_100452.jpg (400×288)

2-2 حفاظ های روی پا:  این حفاظ ها ناحیه روی پا را از ضربه و فشار محافظت می کند و از جنس الومینیوم, فولاد, فیبر و یا پلاستیک هستند. می توان این حفاظ ها را روی کفش بست. (شکل 51)

IMG_20150119_1004521.jpg (400×255)

3-2 حفاظ های انگشتان پا:

این حفاظ ها روی پنجه کفش های معمولی قرار می گیرند و انگشتان پا را در مقابل ضربه و فشار محافظت می کنند. ممکن از از جنس فولاد, الومینیوم و یا پلاستیک باشند. (شکل 52)

IMG_20150119_10045212.jpg (400×305)

4-2 حفاظ ترکیبی پا و ساق پا: این تجهیزات محافظ از ساقها و پاها محافظت می کنند و در صورت نیاز به محافظت بیشتر می توان همراه با حفاظ های پنجه از آن استفاده کرد.

علاوه بر توضیحات بالا در فایل پیوستی موارد زیر نیز بین شده است:

  • کفش های ایمنی
  • کفش های ایمنی برای مقاصد خاص (کفش های رسانای الکتریسیته, کفش های محافظ در مقابل خطرات الکتریکی, کفش های مخصوص کارهای فلزی)
  • مراقبت از تجهیزات ایمنی پا
  • راهنمای انتخاب و خرید تجهیزات محافظت از پا
  • مقاومت کفش های ایمنی

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

تجهیزات محافظت از پا
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید