مدیریت ریسک تکنیک ها و راهکارهای عملی

پنج گام اصلی در ارزیابی ریسک

پنج گام اصلی در ارزیابی ریسک

Five major steps in risk assessment

ارزیابی ریسک علاوه بر اینکه از لحاظ قانونی باید اجرا شود در حفظ کارکنان و فعالیت های تجاری شما کمک می کند تا بر روی خطراتی که در محیط کارشما واقعا دارای اهمیت هستند و بالقوه میتوانند سبب بروز صدمات جدی شوند متمرکز شوید. در بسیاری از موارد اندازه گیری های مستقیم می تواند به راحتی خطرات را کنترل کند برای مثال اطمینان از تمیر شدن محل از ریخته شده می تواند سبب جلوگیری از لیز خوردن افراد شود و با بسته بودن و با بسته بودن کشورها نیز مانع آسیب رسیدن به نفرات می شود. در اغلب موارد می توان با روشهای ساده. ارزان و موثر از حفظ دارایی های با ارزش اطمینان حاصل کرد.

قانون انتظار حذف کلیه ریسک ها را ندارد اما شما باید تا «حد معقول» از افراد خود محافظت کنید. این راهنما چگونگی دستیابی به این هدف را با کمترین وسواس به شما ارائه می دهد.

ارزیابی ریسک چیست؟

به طور ساده ارزیابی ریسک عبارت است از یک بررسی دقیق در موردیکه چه چیز در محل کار شما می تواند سبب آسیب رساندن به نفرات گردد. به طوریکه بتوانید تشخیص دهید که آیا اقدامات پیشگیرانه موجود کافی است یا باید اقدامات بیشتری جهت جلوگیری از آسیب انجام گیرد. کلیه کارکنان حق دارند که در برابر آسیب های ناشی از احتمال در سیستم محافظت شوند.

حوادث و بیماریها, جان نفرات را تهدید می کنند. همچنین اگر محصول فعالیت شما اسیب ببیند, ماشین آلات دچار صدمه شوند. هزینه های بیمه افزایش میابد و یا در نتیجه همه این مسایل مجبور شوید به دادگاه بروید تمام فعالیت تجاری شما نیز تحت تاثیر قرار میگیرد. از لحاظ قانونی شما ملزم به ارزیابی ریسک های موجود در محل کار خود هستید به طوری که در نهایت بتوانید یک برنامه برای کنترل ریسک را پیاده نمایید.

چگونگی ارزیابی ریسک

پنج مرحله زیر را دنبال کنید:

  1. شناسایی خطرات
  2. تعیین اینکه چه کسی و چگونه ممکن است صدمه ببیند
  3. بررسی ریسک های موجود و اجرای اقدامات پیشگیرانه
  4. ثبت یافته ها و نتایج
  5. بازبینی اریابی صورت گرفته و روزآمد کردن آن در صورت لزوم

این پنج مرحله در 10 صفحه به صورت PDF قرار داده شده است که به صورت مستقیم می توانید دانلود کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *