مبانی HSE و شناخت رفتار سازه بر اثر زلزله

آینده, برقراری اساس و مبنای ایمنی سیستم

آینده, برقراری اساس و مبنای ایمنی سیستم

Establish a basis for future safety systems

هدف این بخش پیشنهاد ایجاد یک روش سیستماتیک برای یک برنامه ایمنی سیستم جخت مخاطبان زیر می باشد:

– موسسات خصوصی یا دولتی که هیچ تجربه ای از ایمنی سیستم ندارند و هیچ اجبار خارجی برای الزامات ایمنی سیستم وجود ندارد.

– پیمانکاران جدید و پیمانکاران فرعی دولت که ملزم به پیشرفت یا اجرای برنامه ایمنی هستند تا شرایط مورد نیاز دولت را رعایت نموده در حالی که تجربه کم و محدودی در ایمنی سیستم دارند.

– دولت و سازمان ها و تشکیلات ایمنی پیمانکار, با مسئولیت پایش و بازبینی کلی بر روی برنامه های ایمنی سیستم

مدل عمومی

برنامه مدل عمومی که در اینجا به صورت خلاصه ذکر می شود به طور کلی الزامات یکسانی با MIL-STD-882B دارد ولی شامل اجزار و مفاهیم بیشتری می باشد.

برای مثال برنامه مدل جنریک سعی بر ان دارد که تمامی مراحل چرخه حیات یک سیستم تا حد زیادی نسبت MIL-STD-882B در نظر گیرد که اصولا بر تمامی مراحل ایمنی سیستم تمرکز دارد,  علاوه بر این مدل جنریک برای استفاده در سیستم های نسبتا ساده طراحی شده است. انجمن ایمنی سیستم مسئولیت برقراری برنامه های موثر ایمنی سیستم در سیستم های فضایی, هسته ای, اتمی و سلاح های پیشرفته را بر عهده دارد. مدل جنریک به پیچیدگی برنامه های اجرا شده توسط پیمانکاران عمده دولت نظیر شرکت های بزرگ بویینگ, مک دانل داگلاس, لاک هید و راک ول نمی باشد. در واقع برنامه ای که در اینجا ارائه می شود قصد دارد که تا به توسعه و افزایش تلاش های ایمنی سیستم در زمینه های نظیر تاسیسات و تسهیلات, حمل و نقل, صنایع همگانی (مثل برق, تلفن) و صنایع کلی و عمومی کمک نماید. بنابر این سیستم های که بدین گونه ایمنی سازی می شوند داری پیچیدگی کمتری بوده, سطوح انرژی پایین تری لازم دارند و خطرات کمتری نسبت به سایر سیستم هایی که از اول توسط تلاش های ایمنی سیستم مورد بررسی قرار گرفته اند دارند.

در اینجا شما با موضوعات زیر آشنا می شوید:

  • آغار پیدایش ایمنی سیستم
  • ابزارهای مدیریتی سودمندو دارای بهره وری
  • نمای جدید ایمنی سیستم
  • ایمنی سیستم نرم افزاری
  • طرح ریزی و توسعه متولوژی
  • و…
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *