پروژه ایمنی در بیمارستان

بیماری های ناشی از عوامل مکانیکی

بیماری های ناشی از عوامل مکانیکی

بیماری های ناشی از عوامل مکانیکی

Diseases resulting from mechanical factors

استفاده از ابزار و ادوات دستی در بعضی از اشخاص که عادت به این کا را ندارند و همچنین فشارهای مکرر بر روی مفاصل در اثر نحوه انجام کار سبب بروز ناراحتی هایی مانند پینه بستن و کرامپ های عضلانی می شود.

عامل مکانیکی شامل انواع و اقسام ماشین های مختلفی است که انسان با پیشرفت صنعت آنها را به کار گرفته و برای افزایش تولید از آن استفاده کی نماید. استفاده از ماشین سالهاست که سطح تولید را بالا برده و به نسبت افزایش جمعت تولیدات ماشینی و صنعتی کشورها نیز روبه توسعه گذاشته است. در حفاظت صنعتی در مورد چگونگی استفاده و کاربرد ماشین آلات صنعتی به نحوی که سلامت کارگران تامین گردد, بحث های مفصل اختصاص داده شده است.

در علم ارگونومی یا عوامل انسانی نیز چگونگی تطبیق کار ماشین با انسان و یا چگونگی تطبیق انسان با ماشین مورد مطالعه قرار می گیرد. ارگونومی دانش بسیار با ارزش و جدیدی است که بعد از جنگ جهانی دوم زاده شده و به سرعت مراحل رشد, تکوین و تکامل خود را طی نموده است. دانشی که به رابطه میان انسان, ماشین و محیط پیرامون او می پردازد و طراحی دستگاه ها و وسایل مورد استفاده را به گونه ای پیشنهادی می کند که راحتی, دسترسی, ایمنی و بازدهی را بالا برده و دشواری, خطر, خستگی و هزینه ها را کاهش می دهد.

این مطلب بروزرسانی شده است و پاورپوینت عوامل مکانیکی ناشی از کار در 20 اسلاید پیوست شده است

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *