کاربرد آمار و اطلاعات در ایمنی

رویکرد های رایج و محدوده های مشکل ساز در ایمنی سیستم

رویکرد های رایج و محدوده های مشکل ساز در ایمنی سیستم

Common approach and scope of the problem in the immune system

وزارت دفاع امریکا: Mil-STD-882D

استاندارد Mil-STD-882D شیوه ای از مدیریت سیستم را ارائه نموده که برای مدیریت ریسک های محیط زیست, ایمنی و بهداشت در طول چرخه حیات سیستم, زی سیستم تجهیزات و تاسیسات وزارت دفاع امریکا کاربرد دارد. براساس تفسیر این استاندارد خطرت و ریسک های ناگوار باید شناسایی و ارزیابی شده و سپس انها را با تایید فرد صلاحیتدار به یک سطح قابل قبول کاهش داده به طوریکه مطابق با الزامات قانونی دولتی باشد علاوه بر ان خطرات باقی مانده در ارتباط با سیستم خاص می بایست گزارش گردیده و توسط فرد صلاحیت دار و دارای اختیار تایید و مورد قبول واقع شود. این موارد جز شرایط است که پایه و اساس ایمنی سیستم را تشکیل می دهد. الزامات اساسی این استاندارد دو مورد بوده که به دو دسته کلی و جزئی تقسیم می شوند:

الزامات کلی عبارتند از: مستند سازی روش ایمنی سیستم, شناسایی خطرات, ارزیابی ریسک, تشخیص اقدامات به منظور کاهش ریسک, کاهش ریسک به حد قابل قبول, بررسی و تایید ریسک های کاهش یافته, بازنگری خطرات و پذیرش ریسکهای باقیمانده و در نهایت ردیابی خطرات و ریسکهای باقی مانده می باشد.

موضوعات این بخش به صورت زیر است:

  1. سازمان هوا فضای آمریکا (NASA)
  2. ایمنی سیستم در تجهیزات
  3. وزارت انرژی
  4. استاندارد سازی (یکسان سازی)
  5. کدهای ارزیابی ریسک (RAC)
  6. اطلاعات و داده ها
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *