چک لیست ایمنی

چک لیست ایمنی سیلندرهای گاز تحت فشار

چک لیست ایمنی سیلندرهای گاز تحت فشار 

checklist of pressurized gas cylinders Safety

سیلندرهای گاز تحت فشار دربسیاری از محیط های کار برای مصارف مختلفی چون فرایندهای شیمیایی، جوشکاری وبرشکاری ، لحیم کاری ، مصارف پزشکی و آزمایشگاهی، تنفس (به عنوان مثال شنا ، نجات اضطراری ) ، سوخت وسایل نقلیه (به عنوان مثال لیفتراکها) ، اطفاء حریق ، منبع حرارت ، تصفیه آب و غیره طراحی شده اند.

گاز تحت فشار به هرمخلوط و یا ماده با فشار مطلق بیش از 275.8 KPa در21 درجه سانتی گراد ویا فشار مطق بیش از 717 KPa در 54 درجه سانتیگرادیا هر دو و یا هرمایعی با فشار بخار مطلق بیش از 275.8 KPa در 37.8 درجه سانتیگراد اطلاق میشود. تقریبا 200 نوع ازمواد داخل سیلندرگاز وجود دارد که از به شدت قابل اشتعال(استیلن) تا به شدت بی اثر(هلیم) متفاوت هستند.

این چک لیست در 35 سوال جهت ارزیابی از سیلندرهای گاز تحت فشار در چهار مرحله کلی، انبار کردن، حمل و نقل و جابجایی و برچسب گذاری تهیه شده است که در ادامه مطلب می توانید دانلود کنید.

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

جمشیدی, کارشناس بهداشت حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. امید است که به کمک همه جوابگوی دوستان و همکاران عزیز باشم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *