نمودارهای عوامل سببی و واقعه

نمودارهای عوامل سببی و واقعه

نمودارهای عوامل سببی و واقعه

Charts causal factors and incident

توسعه و گسترش مفهوم اصلی «نمودارهای عوامل سببی و رویداد» را می توان به «لودویگ بنر» و هیات ملی ایمنی حمل و نقل امریکا نسبت داد. بنر تکنیک بسیار مشابهی را تحت عنوان اولی چند گانه رویداد و اخیرا تکنیک های دیگری بعنوان رسم زمان واقعه به طور سلسله مراتبی را معرفی و ارائه داد.

نمودارهای عوامل سببی و رویداد بخشی از نمودار کلی MORT, درخصوص ایمنی سیستم در کمیسیون انرژی اتمی امریکا می باشد که توسط W.G.Johnson در اویل دهه 1970 ارایه گردید و بعدا نیز از طریق مرکز توسعه ایمنی سیستم و وزارت انرژی ایالات متحده توسعه بیشتری یافت و برنامه های ان اموزش داده شد. نمودارهای عوامل سببی و رویداد گاهی اوقات تحت عنوان تجزیه و تحلیل عوامل سببی نیز ارائه گردیده است.

نمودارهای عوامل سببی و رویداد در حقیقت تمایش ها و علایم گرافیکی هستند که تصویری از یک حادثه را نشان می دهند و هم شرایطی را که عوامل سببی حادثه محسوب می شود را به تصویر می کشد. این ابزار عملا پیوستگی بسیار خوبی با PET یا MORT داشته که همراه با آنها بسیار موثر واقع می شود. و به طور گسترده در ایالات متحده و بخصوص در وزارت انرژی مورد استفاده قرار گرفته است.

شما در اینجا با موضوعات زیر اشنا می شوید:

  • داده های مورد نیاز ورودی

  • شیوه کلی

  • نحوه کاربرد نمودارها واقعه و فاکتورهای سببی ان

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
نمودارهای عوامل سببی و واقعه
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید