تجزیه و تحلیل تغییر ca

تجزیه و تحلیل تغییر (CA)

تجزیه و تحلیل تغییر (CA)

Change analysis

تغییر یکی از عناصر سازنده و ضروری در پیشرفت می باشد. تغییر می تواند یک فاکتور مثیتی بوده که اثر بخشی, کارایی و یا ایمنی را در یک سازمان یا عملیات بهبود بخشد, ولی در عین حال تغییر تقریبا همیشه یک عوامل سببی در حوادث می باشد و در بیشتر اوقات بعنوان یکی از مهمترین و با اهمیت ترین فاکتورهای موثر در حادثه قلمداد می شود. اینکه اغییر مثبت باشد یا منفی تا حد زیادی بستگی به شیوه ای دارد که در آم تغییر طراحی, مدیریت و کنترل می شود.

تجزیه و تحلیل تغییر یکی از تکنیک های مرتبط با رویکرد MORT در ایمنی سیستم می باشد. برخلاف نمودار تجزیه و تحلیل MORT و یا برخی ابزارها و تکنیک های مرتبط با برنامه MORT, فرایند تجزیه و تحلیل تغییر خیلی ساده و واضح بوده و نحوه یادگیری و اجرای ان نسبتا سریع و اسان است.

سیستم ها حتی با طراحی و مهندسی عالی, بدون کنترل و ایجاد تغییرات موثر ممکن است به سرعت اثر بخشی خود را از دست داده, ناکارامد و حتی خطرناک گردند.

موضوعات این بخش:

  • داده های مورد نیاز ورودی جهت انجام CA

  • دستورالعمل اجرای CA

  • برگه کاری

  • ارائه یک مثال در مورد تجزیه و تحلیل تغییر

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
تجزیه و تحلیل تغییر (CA)
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید