تجزیه و تحلیل درخت خطا FTA

درختان تحلیلی

درختان تحلیلی

Analytical trees

درختان تحلیلی را می توان در انواع متفاوتی از تلاش های ایمنی سیستم استفاده نمود. رایج ترین درختان تحلیلی در برنامه های تعارف ایمنی سیستم, کاربرد درخت خطا جهت تجزیه و تحلیل درخت خطا می باشد.

درختان تحلیلی را می توان همچنین بعنوان ابزاری جهت برنامه ریزی و طرح ریزی اسناد تعاریف و تشریح پروژه, نمودارهای وضعیت پروژه و مدارک کمکی مفید در اجرای تکنیکهای مختلف تجزیه و تحلیل خطر, از جمله FTA مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. درختان تحلیلی می توانند از استاد  چند منظوره چرخه حات یک سیستم بوده و یکی از مفیدترین ابار موجود برای مدیران, متخصصان و و مهندسان ایمنی می باشد.

 

این درخت درواقع نمایش گرافیکی بوده که تصاویر دقیقی از یک پروژه با استفاده از استدلال قیاسی بیان می کند. درختان تحلیلی با یک رویداد کلی یا رویداد خروجی در بالا شروع شده و از طریق شاخه ها به سمت پایین تا رویدادهای ورودی ویژه گسترش می یابد  که می بایست رویدادهای ورودی رخ دهند تا اینکه رویدادهای خروجی بدست آیند.

موضوعات این بخش به صورت زیر است:

  • علایم

  • درختان تحلیلی منفی (درخت خطا) د مقایسه با تجزیه و تحلیل درخت خطا

  • کاربرد

  • مزایای

 

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

درختان تحلیلی
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید