کارگاههای تهیه مواد و سایر تاسیسات بیرونی

دستگاه های کنترل الودگی های هوای محیط

دستگاه های کنترل الودگی های هوای محیط

Ambient air pollution control devices

کلمات کلیدی: روش های کنترل و جدا کردن گازها, جذب در مایعات, جذب سطحی مایعات, تفطیر, بعدسوزها, روشهای کنترل و جدا کردن ذرات, اتاقکهای ته نشینی, سیکلون, فیلترها, غبارگیرهای هیدرولیک, غبارگیرهای الکتریکی (الکتروفیلتر)

هوایی که تنفس می شود تنها خاصیت زندگی بخش نداشته بلکه در شرایط نامناسب و نامساعد خاصیت زیان آور و در شرایط حادتر یک عامل کشنده خواهد بود. در شرایط کاملا ایده آل هوایی که استنشاق می شود بایستی دارای کیفیت و و کمیت بسیار مناسبی برای زندگی بوده و موازنه گازها و ذرات موجود در ان حفظ شده باشد. متاسفانه در بسیاری از اعمال صنعتی انواع متعددی از آلوده کننده ها وارد هوای محیط کارگاه می شود که چنانچه غلظت آن از حد مجاز بالاتر رود و اقدامات بهداشتی لازم به طور کامل و رضایت بخش انجام نشود خطر جدی سلامت کارگران را تهدید خواهد نمود.

در بین روشهای متداول جهت کنترل الودگی های محیط کار, استفاده از دستگاه های کنترل ذرات و گازهای آلاینده, از کیفیت کار و راندمان بالاتری برخوردار هستند. با کاربرد این دستگاه ها, میزان آلودگ منتشر شده از یک منبع و نهایتا محیط را می توان تا خد قابل قبول کاهش داد. البته با این تکنیک ها نمی توان منابع غیر قابل کنترل مثل اتشفشان ها را مهار کرد و یا تولید آلودگی یک منبع صنعتی را به صفر مطلق رساند. به همین دلیا حدی را برای غلظت مواد خروجی از یک منبع باید مورد قبول قرار داد که هم با بهداشت و هم اقتصاد وفق دهد که در جهت حصول به این هدف, کاربرد دستگاه های کنترل می تواند کاملا موثر افتد.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *