Advanced Firefighting Technology-AFT تکنولوژی پیشرفته اطفاء حریق

gadid Advanced Firefighting Technology (AFT تکنولوژی پیشرفته اطفاء حریق

Advanced Firefighting Technology (AFT تکنولوژی پیشرفته اطفاء حریق
تهیه و ترجمه: فرشاد یاری

Advanced Firefighting Technology (AFT یا تکنولوژی پیشرفته اطفاء حریق تجهیزات حفاظت در برابر حریق مبتنی بر میست آب و سیستم فوم تحت فشار است . این سیستم در حمل و نقل سریع و در فشار کم سیستم فوم تحت فشار پیشرو است.این تکنولوژی بهترین کیفیت میست آب را با کمترین فشار به منظور ضربه زدن از فاصله ای ایمن برای آتش نشان فراهم کرده است.این سیستم قابلیت حمل و نقل انفرادی ،دستی و استفاده در سیستم های ثابت را دارا می باشد.

امروزه AFT به صورت یک نام تجاری ثبت شده برای یکی از شرکتهای تولید کننده تجهیزات خاموش کننده که خود مخترع این وسیله است می باشد که محل کارخانه آن در کشور آلمان و دفتر منطقه ای آن در شهر دبی امارات می باشد.

مزایای AFT:بهترین رتبه بندی: این نوع خاموش کننده بالاترین درجه بندی را در European EN3 دارد.دوست دار محیط زیست: AFT بیشترین استفاده را در بین خاموش کننده از ترکیبات طبیعی(آب و هوا) دارد.

تاثیر خاموش کنندگی دو برابر:میست آب(مه آب) که توسط این خاموش کننده ایجاد می شود از طریق دو مکانیزم همزمان خنک کنندگی و خفه کنندگی تاثیر دوبرابری را در خاموش کنندگی آتش دارد.

خاموش کنندگی از دو طریق: نازل AFT به دو صورت جت و اسپری برای خاموش کردن حریق از راه دور یا در فواصل نزدیک طراحی شده است.ایمنی بالا: تکنولوژی AFT با فشار پایین و پس زنش ناچیز عمل میکند ایمنی بالایی را از این طریق برای اپراتور خود فراهم میکند.

عوامل خاموش کننده چند گانه: تکنولوژی AFT میتواند جهت شرایط حریق های مختلف میست آب،فوم و کف تحت فشار را تحویل اپراتور خود دهد.

آسیب پذیری کمتر: تکنولوژی AFT در مقایسه با دیگر خاموش کننده ها از آب کمتری استفاده میکند و بنابراین کمتر تحت تاثیر آسیب های ناشی از آن قرار میگیرد.دوام بیشتر: با کمترین تجهیزات متحرک و مواد مقاوم در برابر خوردگی این سیستم نیاز کمتری به نگهداری داشته و عمر محصول بیشتری دارد.انعکاس دهنده گرمای تابشی: ایجاد قطرات ریز آب در انعکاس گرمای تابشی به نفر آتش نشان این امکان را میدهد تا حد امکان به آتش نزدیک شود.تمیز کاری دود: قطرات ریز هوا باعث پاکسازی بیشتر هوا و در نتیجه وضوح دید بیشتر در حین اطفاء حریق می گردد.

حتما بخوانید: مقالات ایمنی حریق

Advanced Firefighting Technology-AFT تکنولوژی پیشرفته اطفاء حریق
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید