عوامل زیان آور محیط کار

کار در محیط های پر سر و صدا

کار در محیط های پر سر و صدا
ثبت امتیاز شما

کار در محیط های پر سر و صدا

کار در محیط های پر سر و صدا

یافته های پژوهشگران همچنین حاکیست :

آلودگی صوتی در محیط های کاری موجب پر فشاری خون می شود که از عوامل زمینه ساز ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی است. افرادی که در محیط‌های پر سرو صدا مانند کارخانه‌ها کار می‌کنند با احتمال دو برابر بیش‌تر ممکن است به بیماری‌های قلبی دچار شوند. این افراد هم‌چنین بیش‌تر دچار اضافه وزن می‌شوند و بیش‌تر به سراغ سیگار کشیدن می‌روند. در صورتی که سن افرادی که در این محیط‌ها کار می‌کنند کم‌تر از ۵۰ سال باشد احتمال خطر تا ۴ برابر افزایش پیدا می‌‌کند. تیمی از محققان آمریکایی مطالعه‌ای را روی بیش از ۶ هزار کارمند به مدت ۵ سال انجام دادند.

آن‌ها متوجه شدند افرادی که در محیط‌های پر سرو صدا کار می‌کنند بیش‌تر دچار اضافه وزن می‌شوند و بیش‌تر به سراغ کشیدن سیگار می‌روند، اما در عوض افرادی که در محیط‌های آرام و ساکت کار می‌کنند از این عوامل بیماری‌زا دوری می‌کنند. این رابطه به خصوص در میان کارمندانی که کم‌تر از ۵۰ سال سن داشتند بسیار به چشم می‌خورد. این کارمندان با احتمال ۴ برابر بیش‌تر ممکن بود دچار بیماری‌های قلبی شده و حتی سکته کنند.

سر و صدای زیاد در طول روز و در محیط کار می‌تواند باعث بروز احساسات منفی در انسان شود که پیام‌های شیمیایی خاصی را در بدن و در عروق قلبی منتشر می‌کنند که می‌تواند مضر باشد.

جون دیویسون از فنداسیون قلب بریتانیا در این باره گفت: این تحقیقات مشخص می‌کند که چرا برخی از افراد که در محیط‌های پر سرو صدا کار می کنند بیش از دیگران به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و عمر کمتری دارند.

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با کار در محیط های پر سر و صدا داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ارزیابی صدا در محیط کار دکتر گلمحمدی

⇐ اندازه گیری سر و صدای محیط کار

نمونه عملی اندازه گیری سر و صدا در محیط کار

 

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید