چند دستورالعمل دیگر مربوط به HSE

چند دستورالعمل دیگر مربوط به HSE

چند دستورالعمل دیگر مربوط به HSE

چند دستورالعمل دیگر مربوط به HSE

 

چکیده:

استاندارد مدركى است كه بر اساس توافق عمومى منتشر و توسط سازمان شناخت شده اى تصويب مى گردد. استانداردها از لحاظ خصوصيت، موضوع و محيط كاربرد متفاوت بوده، مقررات مختلفى را تحت پوشش قرار داده و نتيجه كارگروهى را منعكس مى كنند.

از ديدگاه ايمنى و حفظ سلامت عمومي، استانداردها معيارها و شاخ صهايى هستند علمى، فنى و تجربى كه به صورت قواعد پذيرفته شده اي جهت تعيين ميزان فرآورده هاى توليدى و با هدف حفظ سلامت عمومى و ايجاد تفاهم و تسهيلات در مبادلات بازرگانى به كار گرفته می شوند. سطوح استاندارد غالباً در پنج سطح كارخانه اى، شركتى، ملى، منطقه اى و بين المللى است.

در اين صنعت اهميت به سزايى دارد و اين امر لزوم توجه و به كارگيرى HSE با توجه به پيچيدگى صنايع نفت و گاز، استانداردهاى حوزه سازمان ها و مؤسسات تدوي نكننده آنها نيز مورد بررسى قرار ،HSE آنها را دو چندان مى كند. در اين مقاله ضمن ارائه استانداردهاى مربوط به خواهند گرفت.

 

مقدمه:

رشد سريع فنآوري و پيچيده تر شدن فعاليت هاى روزمره باعث شده انسانها با هدف تطبيق خود با دنياى پيرامون، به دنبال كسب آگاهى و دانش استفاده از فنآوري هاى روز باشند. پيچيدگى دنياى امروز همچنين باعث بروز مسائل و مشكلات فراواني شده كه جز با تكيه بر دانش قابل حل نيستند. از سوى ديگر وجود محدودي تها آدمى را بر آن داشته تا ضمن مصرف صحيح منابع از وارد كردن هر گونه آسيب به محيط زيست خوددارى نموده و در جهت بهبود شرايط و سلامت نيروى كار تلاش روز افزونى انجام دهد. در اين راستا متناسب با نياز شركت ها و صنايع شكل گرفته است. HSE مجموع هاى به نام
هدف اصلى از تشكيل اين ساختار به حداقل رساندن آسيب هاى وارده به انسان، تجهيزات و محيط زيست مى باشد. اين مهم تنها از طريق وضع و به كارگيرى قوانين و مقررات صحيح و شفاف و همچنين وجود ساختاري مديريتى براى كنترل فرآيندها ميسر خواهد بود.

سود سرشارى كه با وجود رشد و توسعه صنعت نفت عايد كشور می شود مسائل و مشكلاتى نيز براى پرسنل شاغل، جامعه و محيط زيست به همراه دارد كه اين موارد لزوم به كارگيرى و پياده سازى استانداردهاى معتبر فنى و مديريتى در زمينه بهداشت، ايمنى و محيط زيست را دوچندان خواهد كرد.

با توجه به گستردگي اين استانداردها و لزوم معرفي همه آنها، در بخش اول اين نوشتار به HSE معرفي استانداردهاي حوزه تخصصي كه توسط سازمانها و مؤسسات معتبر و شناخت هشده توليد، ويرايش و منتشر شده مي پردازيم و در بخش دوم استانداردهاى مورد بررسى قرار HSE حوزه مديريتي خواهند گرفت

حتما فایل پیوست رو دانلود کنید

 

 

  • هر گونه سوالی در رابطه با چند دستورالعمل دیگر مربوط به HSE داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

دستورالعمل بازرسی و ممیزی HSE

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *