چطور زمان خواب خود را تنظیم کنیم تا بهره وری بیشتری داشته باشیم

چطور زمان خواب خود را تنظیم کنیم تا بهره وری بیشتری داشته باشیم

برای افزایش بازده در امور روزانه نیاز به انرژی کافی دارید. زمان بندی صحیح برای استراحت به ذخیره انرژی در انسان کمک می کند. اگرچه برای افراد بالغ حداقل 8 ساعت خواب در روز پیشنهاد می شود، اما زمان دقیقی که صبح از خواب بلند می شوید، تعیین کننده سیکل استراحت شماست. اگر استراحت خود را در سیکل های صحیح تنظیم کنید، انرژی بیشتری کسب نموده و در طول روز کمتر دچار خستگی می شوید. خواندن مقاله را ادامه دهید تا روش محاسبه سیکل های استراحت براساس زمان بیدار شدن خود را بدست آورید.
Sleepyti.meیک ابزار تحت وب است که به شما کمک می کند تا خواب خود را طوری تنظیم کنید که در یکی از سیکل های استراحت قرار گیرد. به این ترتیب کمتر در هنگام خواب بیدار شده و دچار سستی و بی حالی نخواهید شد و در نتیجه استراحت کاملتری را تجربه خواهید کرد. دو روش برای محاسبه سیکل های استراحت وجود دارد:
در روش اول زمان بیدار شدن در صبح را وارد می کنید و سپس یکی از زمان های مناسب خوابیدن به شما پیشنهاد می شود و در روش دوم زمان خوابیدن را وارد می کنید و سپس زمان های مناسب بیدار شدن به شما پیشنهاد داده می شود.هر دو حالت را می توانید به ساده ترین شکل ممکن و با ورود به وب سایت Sleepyti.me محاسبه کنید.
توجه داشته باشید که شما در یکی از زمان های پیشنهاد شده باید به خواب بروید، نه اینکه به تخت خواب خود مراجعه کنید. شما می بایست مدت زمانی که طول می کشد تا به خواب بروید را محاسبه کنید و زمان خواب خود را طوری تنظیم کنید که راس ساعت های ذکر شده به خواب بروید. معمولا انسان های عادی پس از حاضر شدن برای خواب و دراز کشیدن در تخت خواب، 15 دقیقه زمان نیاز خواهند داشت تا به خواب بروند. البته Sleepytiاین زمان را 14 دقیقه اعلام کرده است. پس 14 تا 15 دقیقه قبل از زمان های ذکر شده به تخت خواب خود بروید. سیکل خواب بطور معمول 90 دقیقه است، بیدار شدن در میان این سیکل 90 دقیقه ای در شما احساس خستگی ایجاد می کند اما بیدار شدن از خواب در ساعت های پیشنهادی احساس خوبی در شما ایجاد می نماید و در سلامتی شما نیز موثر است.
چطور زمان خواب خود را تنظیم کنیم تا بهره وری بیشتری داشته باشیم
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید