نقش فاکتورهای انسانی و ارگونومی در بروز حوادث

نگرش به ارگونومی از دریچه بهره وری

نگرش به ارگونومی از دریچه بهره وری

نگرش به ارگونومی از دريچه بهره وري مي تواند اهميت اين موضوع را براي همه به ويژه مديران شركتها مشخص كند.

بايد دانست كه كاركنان به چه آموزشي متناسب با كار يا در جهت انجام كار نياز دارند. در اين مورد سرپرست ها مستقيم و حتي خود افراد مي توانند ثمر بخش باشند. چون آنها مي دانند كه چه كاري را انجام مي دهند و كدام يك از همكاران شان بيشتر قابليت درك و آگاهي را دارد.

با خطرات احتمالي پيش رو نيز بيشتر آشنايي دارند. وارد كردن افراد به كار و شركت كارگران جديد در كار و ايجاد خود يادگيري در آنها نمي تواند بهره دهي خوبي داشته باشد و ممكن است باعث حوادث و ضايعات زيادي براي شركت شود، زيرا ممكن است يك روش غلط انجام كار در بين كارگران جديد رواج پيدا كند و به عنوان روش صحيح مورد قبول واقع شود.(همانند مبحث کوه یخی)در نهايت بايد گفت ارگونومی مانند ديگر توليدات بايد در معرض ديد مديريت قرار گيرد.

برنامه هاي آموزشي بايد نقطه قوتي براي جلوگيري از عوارض و در نتيجه ارتقاء دانش ارگونومی از طريق عملكرد افراد و انجام صحيح كار باشد.

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *