اصول حفاظت در برابر انفجار

انفجار و مرگ امدادگر

انفجار و مرگ امدادگر

انفجار و مرگ امدادگر

 

نمی دونم خبر حادثه انفجار در شرکت” ب ک شیمی” به گوشتون رسیده یا نه ولی اینجا در شهر صنعتی البرز صدای انفجارش به گوش همه رسید.
دو شنبه هفته گذشته در این شرکت نشت گاز از راکتور ( ترکیبات تولوئن) سبب ایجاد حریق شد و کارکنان آتش نشانی شرکت شهر صنعتی البرز پس از اطلاع به سوی حریق اعزام و اقدام به اطفاء حریق نمودند.

در همین حین در حالی که کارگران ، آتش نشانان و امداد گران در سالن حضور داشتند انفجار مخزن تولوئن سبب ایجاد فاجعه و ضایعه ای جبران ناپذیر شد. در این انفجار یک امداد گر از شرکت شهر صنعتی البرز ( آقای صادقی) و یکی از کارگران شرکت جان خود را از دست دادند و حدود 20 نفر روانه بیمارستان شدند که حال چند تن آنان از جمله کارکنان آتش نشانی بسیار وخیم است.

هنوز ابهاماتی در این مورد وجود داره که حد اقل برای خود من روشن نشده . من ساعتی پس از شنیدن صدای انفجار و تماس با آتش نشانی آدرس شرکت رو گرفتم و به سمت محل حادثه رفتم. اون موقع حریق کاملاً اطفاء شده بود .

از همکاران آتش نشانی و همسایه ها علت حادثه رو سؤال کردم. برخی می گفتند انفجار گاز، برخی می گفتند انفجار دیگ بخار و برخی هم می گفتند انفجار مخزن تولوئن و انفجار راکتور . نمی دونم چرا انفجار مخزن کنترل نشد. چرا نشت گاز راکتور کنترل نشد.

اما به هر حال چیزی که برای من مهمه اینه که این عملیات که انفجاری را به دنبال داشته و سبب مرگ دو نفر شده قطعاً توسط فرمانده عملیات درست هدایت نشده و ریسکها شناسایی نشده.و حتی اطلاع دقیقی از تعداد کارکنان حاضر درون سالن در زمان حریق وجود نداشته . واقعاً نمی دونم چی باید بگم از دیدن محل حادثه و شنیدن خبر مرگ اون دو نفر تا فردای ان روز حال خیلی بدی داشتم. ولی باز روز از نو و روزی از نو

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *