نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID

نرم افزار براي كشيدن نقشه هاي P&ID

نقشه هایPFD و P&ID توسط نرم افزار Autocad تهیه می شود.نرم افزار Hysis نرم افزار شبیه سازی فرایندهای شیمیایی است که عمدتا برای sizing دستگاهها استفاده می شود و برای تهیه PFD و P&ID استفاده نمی شود. نماد یا SYMBOL کلیه تجهیزات در نقشه ای موسوم به Symol & Legend و با توجه به استانداردهایی مثل IPS تعریف شده و برای تهیه PFD , P&ID مورد استفاده قرارمیگیرد.

Autodesk AutoCAD P&ID ابزاری فوق العاده در زمینه رسم، ویرایش و مدیریت نقشه های سیستم های لوله کشی (piping) و ابزار دقیق است که می تواند کمک به سزایی برای مهندسین و طراحان نقشه های پایپینگ در پروژه های صنعتی باشد تا با صرف حداقل وقت و هزینه و با سادگی هرچه تمام تر قادر باشند با استفاده از جدیدترین ابزارهای موجود در Autodesk AutoCAD P&ID، اطلاعات خود را به طرح ها و دیاگرام های قابل اجرا در پروسه های صنعتی تبدیل نموده و وظایف عمومی سیستم ها را ساده تر و اتوماتیک نمایند. با استفاده از این نرم افزار شما به سادگی می توانید به تجهیزات و اطلاعات خطوط دسترسی پیدا کنید و از ابزاهای ساده مربوط به گزارش گیری، ویرایش، اشتراک گذاری، اعتبار سازی، برای طراحی خود استفاده نمایید، که تمامی این گزینه ها باعث آغاز ساده تر، اجرای بهتر و اتمام سریعتر پروژه شما می گردد.

ویژگی های نرم افزار Autodesk AutoCAD P&ID:
– مشاهده، ویرایش و مدیریت داده ها و اطلاعات مهندسی
– شامل اجزا و خطوط داینامیک و یا ساده
– استفده از اجزای از پیش طراحی شده برای انجام وظایف تکراری
– امکان پیش نمایش طرح
– بررسی خطا و افزایش دقت
– دارای کتابخانه ای از نمادهای استاندار در صنعت
– تهیه گزارش از اطلاعات و داده ها
– امکان حاشیه نویس
– پشتیبانی از Drag & Drop
– و …

 منبع : سایت دانلود

نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID
رتبه 1 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید