نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID

نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID

نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID

نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID

 

نقشه های PFD و P&ID توسط نرم افزار Autocad تهیه می شود. نرم افزار Hysis نرم افزار شبیه سازی فرایندهای شیمیایی است که عمدتا برای sizing دستگاه ها استفاده می شود و برای تهیه PFD و P&ID استفاده نمی شود. نماد یا SYMBOL کلیه تجهیزات در نقشه ای موسوم به Symol & Legend و با توجه به استانداردهایی مثل IPS تعریف شده و برای تهیه PFD , P&ID مورد استفاده قرار می گیرد.

Auto desk Auto CAD P&ID ابزاری فوق العاده در زمینه رسم، ویرایش و مدیریت نقشه های سیستم های لوله کشی (piping) و ابزار دقیق است که می تواند کمک به سزایی برای مهندسین و طراحان نقشه های پایپینگ در پروژه های صنعتی باشد تا با صرف حداقل وقت و هزینه و با سادگی هرچه تمام تر قادر باشند با استفاده از جدیدترین ابزارهای موجود در Auto desk Auto CAD P&ID، اطلاعات خود را به طرح ها و دیاگرام های قابل اجرا در پروسه های صنعتی تبدیل نموده و وظایف عمومی سیستم ها را ساده تر و اتوماتیک نمایند. با استفاده از این نرم افزار شما به سادگی می توانید به تجهیزات و اطلاعات خطوط دسترسی پیدا کنید و از ابزاهای ساده مربوط به گزارش گیری، ویرایش، اشتراک گذاری، اعتبار سازی، برای طراحی خود استفاده نمایید، که تمامی این گزینه ها باعث آغاز ساده تر، اجرای بهتر و اتمام سریعتر پروژه شما می گردد.

 

ویژگی های نرم افزار Auto desk Auto CAD P&ID:

 • مشاهده، ویرایش و مدیریت داده ها و اطلاعات مهندسی
 • شامل اجزا و خطوط داینامیک و یا ساده
 • استفاده از اجزای از پیش طراحی شده برای انجام وظایف تکراری
 • امکان پیش نمایش طرح
 • بررسی خطا و افزایش دقت
 • دارای کتابخانه ای از نمادهای استاندار در صنعت
 • تهیه گزارش از اطلاعات و داده ها
 • امکان حاشیه نویس
 • پشتیبانی از Drag & Drop
 • و …

 

Create, modify, and manage piping and instrumentation diagrams faster and more accurately with Auto desk Auto CAD DP&ID software. Built on the latest Auto CAD software platform, Auto CAD P&ID is easy to use and familiar to designers and engineers, so design teams can start quickly with minimal training. Auto CAD P&ID streamlines and automates common design tasks. With simple reporting, editing, sharing, and validation of piping design information, projects can start more easily, run better, and finish sooner.

Here are some key features of “Auto desk Auto CAD P&ID:
– Data Manager-Manage engineering data with change-management, viewing, and editing functionality.
– Dynamic lines and components-Simplify repeated tasks. Create, move, and snap lines and components into place with intuitive grip editing.
– Symbol libraries-Snap industry-standard symbols (PIP, ISA, JIS, ISO/DIN) or customized symbols into drawings.
– Tagging and annotations-Create, customize, and edit tags and annotations. Properties propagate automatically. Drag and drop information from the Data Manager.
– Reporting and information exchange-Import data into formatted tables, and export into various file formats.
– Validation-Error check to help increase accuracy and reduce the time to identify problems.

راهنمای نصب

مرحله اول:

 1. ابتدا روی فایل شماره ۱ دانلود شده راست کلیک کنید و اقدام به Extract کنید تا نرم افزار از حالت فشرده خارج شود.
 2. فایل Setup.exe را اجرا کنید و محلی را روی کامپیوترتان جهت خارج سازی از حالت فشرده انتخاب کنید.
 3. به محل مشخص شده رفته و طبق راهنمای نصب نرم افزار عمل نمایید.

راهنمای نصب نرم افزار:

 1. شروع به نصب نرم افزار کنید.
 2. در هنگام درخواست Serial، یکی از این کد ها را وارد کنید:
  ۶۶۶-۶۹۶۹۶۹۶۹
  ۶۶۷-۹۸۹۸۹۸۹۸
  ۴۰۰-۴۵۴۵۴۵۴۵
 3. سپس در قسمت Product Key سریال زیر وارد کنید: 448G1 و اقدام به نصب نمایید. پس از پایان نصب، نرم افزار را اجرا کنید.
 4. قبل از اینکه بر روی دکمه Activate کلیک کنید، اینترنت خود را قطع کنید و یا یا یک فایروال دسترسی نرم افزار به اینترنت را مسدود کنید و سپس بر روی دکمه Activate کلیک کنید.
 5. گزینه I have an activation code from Auto desk را انتخاب کنید.
 6. در این مرحله لازم است با توجه به نسخه ای که بر روی سیستم نصب کرده اید (32 یا 64 بیت) یکی از KeyGen ها (برای نسخه ۳۲ بیتی فایل xf-adsk2015_x86 و برای نسخه ۶۴ بیتی فایل xf-adsk2015_x64) را اجرا کنید (برای اجرا در ویندوز ۷ و ۸ باید روی فایل کلیک راست کرده و Run as administrator را بزنید) و در پنجره KeyGen بر روی Mem Patch کلیک کنید تا پیغام Successfully patched ظاهر شود.
 7. در مرحله بعد لازم است سریال موجود در قسمت request code را در KeyGen کپی کرده و بر روی Generate کلیک کنید تا سریال در قسمت activation code ظاهر شود.

حالا کافی است همان سریال تولید شده را در قسمت مربوط کپی کنید و Next را بزنید تا نرم افزار کرک شود و پیغام فعال شدن هم ظاهر گردد.

 

 

 

 • هر گونه سوالی در رابطه با نرم افزار برای كشيدن نقشه های P&ID داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *