معرفی انجمن های بین المللی تولید کننده نفت و گاز ogp

معرفی انجمن های بین المللی تولید کننده نفت و گاز

معرفی انجمن های بین المللی تولید کننده نفت و گاز

معرفی انجمن های بین المللی تولید کننده نفت و گاز

انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز از همکاری و گردهمایی جهانی شرکت های نفت و گاز دولتی، خصوصی و تحت نظارت دولتها، انجمنهای نفت و گاز کشورهای مختلف و همچنین شرکتهای اصلی فعال در اجرای پروژه های بالادستی تشکیل شده است.

این انجمن بیش از نیمی از نیازهای نفتی و تقریبا یک سوم مصرف گاز جهان را تامین می کند. انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز در سال ۱۹۷۴ میلادی (۱۳۵۳) با هدف ایجاد ارتباط موثر بین صنایع بالادستی و شبکه پیچیده دستگاه های نظارتی بین المللی تشکیل شد. این نهاد که در ابتدا تحت عنوان مجمع اکتشاف و تولید شناخته شده بود، در سال ۱۹۹۹ انجمن بین المللی تولیدکنندگان نفت و گاز نام گرفت.

تامین منافع صنایع بالادستی در مقابل دستگاه های نظارتی و قانون گذار بین المللی بخش مهمی از ماموریت این انجمن را تشکیل میدهد. انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز که مقر اصلی آن در لندن است به عنوان نماینده صنعت نفت و گاز در چندین نهاد سازمان ملل نظیر سازمان جهانی دریانوردی و کمیته توسعه پایدار حضور فعال دارد، ضمن آنکه همکاری های مستمر خود را با بانک جهانی و سازمان بین المللی استاندارد حفظ کرده و علاوه بر آن تاکنون از سوی چندین نهاد منطقه ای از جمله کمیسیون اسپار (کمیته حفاظت محیط زیست دریایی در آتلانتیک شمال شرقی)، کمیسیون هلسینکی و کنوانسیون بارسلون به رسمیت شناخته شده است.

انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز از طریق دفتر خود در بروکسل در جهت ایجاد ارتباط و برگزاری مذاکرات بین صنایع بالادستی و اتحادیه اروپا فعالیت می نماید و در این راستا با کمیسیون و پارلمان اروپا بطور منظم در ارتباط است. این انجمن همچنین برای نیل به پیشرفت های مستمر در ایجاد ایمنی، تامین بهداشت و حفاظت و صیانت از محیط زیست و طراحی و اجرای پروژه های بالادستی و بهره برداری از آنها به کشورهای عضو کمک می کند.

کمیته ها و نحوه عملکرد انجمن بین المللی تولیدکنندگان نفت و گاز

فعالیتهای انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز با برخورداری از حمایت های دبیرخانه اساسا توسط کارکنان سازمانهای عضو انجام می شود.

ساختار اصلی انجمن را مجموعه ای از کمیته ها، کمیته های فرعی و کار گروه های فعال در آن تشکیل میدهند.

اعضای کمیته ها از شرکت های مهم در حوزه نفت و گاز نظير Shell International Total Chevron BP Plc ExxonMobil ، ConocoPhilips و سازمانهای مشابه می باشند.

کمیته های انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز عبارتند از:

 • کمیته ایمنی
 • کمیته بهداشت
 • کمیته حقوقی
 • کمیته نقشه برداری و مکان یابی
 • کمیته ساختارهای فراساحلی
 • کمیته امنیتی
 • کمیته استاندارد
 • کمیته هواشناسی- اقیانوس نگاری فیزیکی
 • کمیته اتحادیه اروپا

معرفی کمیته بهداشت

کمیته بهداشت انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز با برخورداری از همکاری انجمن بین المللی حفاظت از محیط زیست صنعت نفت در جهت ارتقای استانداردهای بهداشت و رعایت این استانداردها در بخش نفت و گاز فعالیت می نماید. این کمیته همچنین به عنوان تریبون مسائل مربوط به بهداشت و مرجعی برای ارائه بهترین روش اجرایی مطرح در این صنعت ایفای نقش می کند. اعضای این انجمن همچنین می بایست اثرات اجتماعی و بهداشتی نامطلوب را در جوامعی که در آنها فعالیت می کنند کاهش دهند. هدف کمیته بهداشت این انجمن شناسایی، اولویت بندی، توسعه و گسترش شواهد مبتنی بر راهنمایی و پیشنهاداتی برای استراتژیها، مسائل بهداشت شغلی و محیط زیستی و اشاعه و نشر مسائل مربوط به بهداشت عمومی در ارتباط با اعضای مخصوص است. علاوه بر این، کمیته انجمنی را جهت تبادل اطلاعات، مباحثه و به اشتراک گذاردن بهترین اطلاعات بهداشتی برای اعضای خود فراهم آورده است.

اهداف استراتژیک این کمیته عبارتند از:

 • توافق بر روی شاخص های کلیدی عملکرد بهداشت برای اثربخشی گزارشات و الگویابی.
 • ارزشیابی نشریات بهداشتی صادر شده.
 • توسعه و به اشتراک گذاشتن راهنماها و ابزارهایی در حیطه موضوعات بهداشتی
 • به اشتراک گذاشتن ابزارهایی جهت تطبیق و فراهم آوردن فرآیندهای تجاری برنامه ریزی شده آنها.
 • انتقال اطلاعات و هماهنگی مطالعات و بررسیهای بهداشتی صنایع.

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با معرفی انجمن های بین المللی تولید کننده نفت و گاز داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ایمنی در شرکت پخش فراورده های نفتی

مدیریت ریسک در صنعت نفت

مجموعه مقررات ایمنی و بهداشت حرفه ای در شرکت نفت

آموزش HSE در تاسیسات نفتی و فراساحلی

 

منبع: دانشجویان بهداشت حرفه ای

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *