مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی

مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی

مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی

مسئولیت و وظایف مدیریت در صنعت حمل و نقل هوایی در بخش های تولیدی٬ عملیاتی و خدماتی اعم از شرکتهای تولید کننده هواپیما و قطعات و سرویس دهنده در سطوح فرودگاه ها و یا بازرگانی و فعال در امر حمل و نقل مسافر و بار در فضای کشورها و راه های هوایی همگی در وهله اول تابع مقررات و منشور سازمان بین المللی کشوری ICAO می باشند.

قوانین و مقررات سازمان بین المللی هوایی کشوری “ICAO” با موافقت و تایید تمامی کشورهای عضو در سازمان ملل متحد (حدود ۱۶۵ کشور) ندوین و تنظیم می گردد. رعایت موازین ایمنی تحت عنوان “OPERATION” یا شرکت های عملیاتی اعم از بازرگانی و غیره در نشریات مختلف ایکائو “ICAO” به کشورهای عضو و تمامی سازمان های مربوطه ابلاغ می گردد و کشورهای عضو ضمن اگاهی از مفاد آن مقررات مربوطه را به مورد اجرا می گذارند. در اینجا برای آشنایی مدیران صنعت حمل و نقل هوایی بخشی از مسئولیت های کشورها در قبال سازمان ایکائو که از طریق مدیران مربوطه به مورد اجرا گذاشته می شود برای روشن شدن مسئولیت های اصولی خاطر نشان می گردد.

وظایف و مسئولیت مدیریت های حمل و نقل هوایی بر اساس مقررات مدون ایکائو قابل تفسیر و استنتاج می باشد. کشورهای عضو سازمان در قبال سازمان ایکائو وظایف و مسئولیت های خاص در ارتباط با امور حمل و نقل هوایی دارند که از طریق مدیران امور هواپیمایی کشورهای مربوطه ایفاء می گردد و این مسئولیتها را می توان طی چند عبارت مشخص کرد.

۱- SAFE CONDUCT OF INTERNATIONAL FLIGHTS حفظ ایمنی پروازها به طور کلی مسئولیت کشورها و لذا مدیران و مسئولین امور مربوطه است و اعضا بایستی توصیه ها٬ مقررات و امور اجرایی صحیح ناوبری و هوانوردی را مراعات نمایند.

در تحقیق و موازین ایمنی پروازها مدیریت ها مسئول به تخصیص امکانات و تفویض اختیارات لازم هستند. نظارت و کنترل مستمر بر امور و تدوین مقررات لازم از مسئولیتهای اولیه مدیریت ها هواپیمایی بوده و هماهنگی صحیح را در تمامی فعالیتها برای بهبود و ارتقا ایمنی معمول می دارند.

تخصیص بودجه های لازم٬ انتخاب حوزه عملیاتی مترادف و معادل امکانات٬ انتخاب و انتصاب نیروی انسانی٬ تهیه (وسایل٬ تسهیلات٬ ساختمان و تاسیسات) در مسیر تحقیق کیفیت مطلوب در صنعت حمل و نقل هوایی از وظایف مدیران در این صنعت می باشد.

استفاده صحیح از هواپیما و متناسب پروازها٬ تعمیرات و نگهداری صحیح هواپیما و تجهیزات و تعیین مسئولیت و وظایف همه کارکنان و سرپرستان به طور دقیق از جمله وظایف مدیران نسئول می باشد.

مسئولیت مدیریت های صنعت حمل و نقل هوایی
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید