آسم شغلی

آسم دانش آموزان در مدارس نزدیک خیابان

آسم دانش آموزان در مدارس نزدیک خیابان

آسم دانش آموزان در مدارس نزدیک خیابان

 

مدارس نزدیک خیابانهای پر ترافیک در افزایش آسم در دانش آموزان نقش دارد نتایج یک مطالعه نشان می دهد، خطر ابتلا به آسم در دانش آموزانی که مدارس محل تحصیل آنها در نزدیکی خیابان های پر ترافیک واقع شده، ۴۵ درصد افزایش نشان می دهد. این مطالعه نشان داد، با وجود این که دانش آموزان تنها یک سوم از اوقات بیداری خود را در مدارس سپری می کنند، اما رفتن به مدارسی که در نزدیکی مناطق پر ترافیک احداث شده ،تقریبا مشابه زندگی در نزدیکی منابع آلودگی است .

“راب مکوکنل” نویسنده این مطالعه در بیانیه ای اعلام کرد: قرار گرفتن در معرض آلودگی در مکان هایی به غیر از خانه بویژه در مناطقی که کودکان بخش زیادی از روز خود را سپری می کنند و فعالیت های بدنی انجام می دهند، با خطر ابتلا به آسم ارتباط دارد.
محققان در این مطالعه وضعیت سلامتی دو هزار و ۴۹۷ کودک مهدکودکی و دبستانی را در جنوب کالیفرنیا که در غربالگری اولیه ، علایم ابتلا به آسم را نداشتند، بررسی کردند. محققان این کودکان را به مدت سه سال مورد بررسی قرار دادند و وضعیت ترافیک اطراف محل زندگی و مدارس آنها را مطالعه کردند.

محققان اعلام کردند: از دو هزار و ۴۹۷ دانش آموزی که در این مطالعه بررسی شدند ۱۲۰ نفر آنها به آسم مبتلا شدند.

مککونل افزود: سیاست هایی که قرار گرفتن در معرض محیط های پر ترافیک را کاهش می دهد، به پیشگیری از این بیماری کمک کند. آسم شایع ترین

بیماری مزمن دوران کودکی در کشورهای توسعه یافته است و با عوامل محیطی مانند آلودگی هوای ناشی از ترافیک ارتباط دارد.

این مطالعه در مجله Environmental Health Perspectives منتشر شده است.

 

حتما بخوانید:

تشخیص بیماری و ارزیابی بالینی آسم شغلی

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *